Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kamarádky na vozíku společně založily taneční skupinu

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Archiv Rollettes

Překážky jsou od toho, aby se překonávaly. A tak i když osud upoutal šestici Američanek na vozík, své vášně pro tanec se nevzdaly. Místo toho vymyslely způsob, jak si lze i na vozíku zatančit, a už pár let se věnují vlastní taneční skupině Rollettes.

Každá z žen má za sebou odlišný příběh. Některá je na vozíku vlivem zranění, například po autonehodě, jiná si svou diagnózu nosí už od dětství. Spojuje je ale láska k tanci, vzájemné přátelství a vůle nevzdávat se.

Skupina funguje od roku 2012. Její členky zdůrazňují, že celá myšlenka není jen o tanci, ale i o předání poselství a posílení ostatních, aby pokračovali ve své vášni bez ohledu na schopnosti. Samy Rollettes se příležitostně dávají dohromady s klasickými tanečníky, a ukazují tak, že tanec je univerzální a užívat si ho může kdokoliv.

Na taneční video se můžete podívat zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.