Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jaké jsou přínosy marihuany na zdraví člověka? Jamajská kampaň z vás udělá přeborníky

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Konopí má řadu blahodárných účinků na zdraví člověka. Látky v této rostlině pomáhají při zmírňování bolestí, nevolnostech a zvracení, chrání mozkové buňky, mají protizánětlivé účinky a mnoho dalšího. Jako u všeho však platí známé pravidlo – všeho s mírou.

Jamajka se právě kvůli řadě pozitivních efektů marihuany na lidský organismus rozhodla bořit negativní mýty ohledně jejího užívání a spustila novou kampaň. V ní chce vyzdvihnout pozitiva látek pocházejících z konopí. Materiály propagující účinky marihuany jsou vyobrazeny třeba na autobusech, místní ministerstvo zdravotnictví vydalo dokonce i píseň se stejným poselstvím s názvem Good Ganja Sense. Jedná se zároveň i o název celé kampaně. Slovo ganja je jedním z označení této všestranné rostliny.

Hlavním cílem kampaně je vyvrátit informace o negativním vlivu marihuany na lidský organismus, které se šíří převážně na internetu. Patří mezi ně třeba to, že lidé jsou po jejím použití líní, způsobuje snižování počtu spermií nebo že je vstupní branou k užívání tvrdších drog. Tyto výroky se snaží demytizovat i na svých webových stránkách.Tamní vláda to zkrátka pojala komplexně. Ostatně užívání marihuany k léčebným účelům je na Jamajce legální od roku 2015.

Zdroj: Radio Wave, Vice

Související články

Zaručeně zlepší den

Děti, které jsou aktivní na sociálních sítích, jsou stejně aktivní i offline

„Málokdo vidí, co vše musí malý farmář obětovat. Přesto jsem v této práci našla smysl života,“ říká zakladatelka permakulturní farmy Simona Hrochová 

V USA budují největší most pro divokou zvěř na světě

Letní čtení: 5 knižních tipů, které si nesmíte nechat ujít

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…