Hradečáci sníží produkci odpadu a vysadí nové stromy díky projektu RE-USE

Zdroj fotografie: Pixabay

Recyklovat odpad se v posledních měsících snaží téměř všude. Nově se zapojí i Hradec Králové, který chystá projekt RE-USE, neboli opakované použití. Jeho cílem je prostřednictvím opětovného použití výrobků snížit množství vznikajícího odpadu. Kromě toho město také zajistí výsadbu nových stromů.

Jak bude projekt vypadat v praxi? Ve dvou sběrných dvorech vznikne místo, kam budou moci lidé darovat věci k opětovnému použití. Za malou částku je tam bude moci vykoupit někdo jiný, komu se budou zrovna hodit. Výtěžek z prodeje poputuje na výsadbu nových stromů na městských pozemcích.

Na speciální místa ve sběrných dvorech bude možné nosit knihy, drobný nábytek, nádobí, elektrospotřebiče nebo jiné věci, které může ještě někdo jiný využít. Projekt chtějí Hradečáci spustit ještě před letními prázdninami. Pro jeho uskutečnění bude použita částka sto tisíc korun, kterou město vyhrálo v soutěži o nejlepší kontejner na elektroodpad od společnosti Asekol.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.