Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Evropská unie spouští dotace na bezplatně poskytované veřejné wi-fi

2 minuty radosti
Zdroj fotogafie: Pixabay

Připojit se v centru města k wi-fi zdarma bude zase o něco běžnější. Evropská komise totiž odstartovala první vlnu projektu WiFi4EU, v rámci kterého mezi obce rozdělí více než tři miliardy korun na vybudování bezplatně přístupných sítí v centrech veřejného života.

Vybrané obce dostanou k dispozici zhruba 380 tisíc korun na zprovoznění nebo vylepšení stávajících wi-fi sítí na veřejných místech, jako jsou knihovny, muzea, náměstí nebo parky. Peníze mohou obce využít na nákup a instalaci hotspotů, provoz a údržbu budou hradit ze svého. Podle Evropské komise by se do roku 2020 mělo dostat až na osm tisíc vesnic a měst.

Do projektu se registrovalo i čtyři sta českých obcí, které mají o dotaci zájem. Z celé Evropské unie se přihlásilo více než osmnáct tisíc zájemců. Komise tak bude vybírat podle pravidla „kdo dřív přijde, ten dřív bere“. Každá členská země by ale v prvním kole měla získat nejméně patnáct dotačních poukázek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.