Elektromobily jsou v kurzu. Od září je nově využívají v Hradci Králové

Zdroj fotografie: hradeckralove.org

Představitelé Hradce Králové připravují obměnu vozidel. Rozhodli se proto od září vyzkoušet i elektromobily. Do srpna měli zaměstnanci města k dispozici 18 vozů s průměrným stářím 12 let. Zavedení elektromobilů by tak mohlo snížit ekologickou stopu města a obyvatelům zajistit čistější ovzduší.

Zaměstnanci magistrátu od září letošního roku nově řídí dvě elektrovozidla nižší střední třídy. „Jedno vozidlo bude k dispozici celému magistrátu, druhé bude užívat živnostenský úřad, jehož zaměstnanci jsou v terénu nejčastěji a průměrně najezdí asi 50 kilometrů denně. Půl roku by měla být dostatečná doba k posouzení, jak efektivní dané elektromobily jsou,” uvedla tajemnice Magistrátu města Hradce Králové Markéta Bartušová.

Elektromobil ujede na jedno nabití zhruba 200 – 250 kilometrů. Zaměstnanci ho budou nabíjet prostřednictvím elektrické zásuvky, především přes noc. Bartušová také dodala, že o případné koupi elektromobilů do stálého vozového parku magistrátu rozhodnou náklady na provoz a jednoduchost užívání. Tu posoudí přímo zaměstnanci magistrátu.

Autor článku

Zuzana Tomášková