Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ekologické popisovače do škol i firem. Slovenští gymnazisti dobývají trh s psacími potřebami

2 minuty radosti
Foto: Scribo

Důležitost ekologie a používání udržitelných materiálů podtrhují ve svém projektu slovenští studenti gymnázia v Košicích. Jejich studentská firma Scribo vyrábí popisovače bílých tabulí a flipchartů z recyklovaného vosku.

Název Scribo je odvozený z latiny a znamená píšu. Každý z nás by se měl zamyslet, čím píše a jaký to má dopad na naše okolí,“ uvedli studenti v tiskové zprávě. Voskové popisovače se při psaní celé spotřebují, a jsou tak zcela bezodpadové. K jejich výrobě používají mladí tvůrci voskový odpad z tiskáren, které mísí s barvivy, škrobem a oleji pro zajištění co nejlepších psacích vlastností.

K recyklovanému vosku stačí přidat barvivo, olej a škrob a udržitelný popisovač je na světě. Foto: Scribo

Oproti běžným fixám popisovače Scribo nevysychají ani nezapáchají – zejména díky absenci alkoholového základu. Z tabule je lze jednoduše setřít použitím ručně vyrobené utěrky, která je součástí balení popisovačů. Novinku na trhu mohou využít například školy či firmy s vysokou spotřebou psacích pomůcek, které chtějí použitím udržitelných materiálů vykročit vstříc udržitelné budoucnosti a předávat tuto myšlenku žákům, studentům i zaměstnancům.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…