Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Důvěra lidí ve vědu stoupá. Podle průzkumu důvěřuje vědcům devět z deseti lidí

Zdroj ilustrační fotografie: Bigstock

Podle průzkumu americké společnosti 3M je aktuální důvěra lidí ve vědecké poznatky nejvyšší za poslední tři roky, tedy za celou dobu, po kterou se průzkumy uskutečňují. Vědcům důvěřuje celkem 87 procent lidí a téměř 90 procent věří vědě jako takové. Více než polovina respondentů pak považuje vědu pro své životy za důležitou, což je o 10 procent více než před pandemií.

Protože lidé čelí nejnáročnější zdravotní krizi v našem životě, věda se pro lidi na celém světě stala relevantnější, důvěryhodnější a důležitější,“ vysvětlil ředitel 3M Mike Roman. Před 90 procent dotázaných si navíc myslí, že kroky za účelem úspěšného potlačení a zvládnutí pandemie by se měly řídit vědeckými poznatky.

Celosvětový trend důvěry v odborníky pak lze pozorovat také v Česku, jak ukázal průzkum společnosti Kantar uveřejněný serverem ct24.cz. Jako nejdůvěryhodnější Češi vnímají informace o koronaviru od zdravotních expertů a epidemiologů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.