Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobrovolníci pomohli uklidit odpad z Orlické přehrady

Zdroj fotografie: Pixabay

Češi se zapojili do sběru odpadu, který zatěžuje naše životní prostředí. Několik skupin dobrovolníků včera dokončilo úklid na březích Orlické přehrady v rámci iniciativy Ukliďme Orlík!, kterou zaštiťuje kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko! Kromě rezavých plechovek, rozbitých židlí nebo děravých sudů účastníci vylovili i věci, které se už nevyrábějí, třeba igelitové sáčky od mléka.

Pokles hladiny nádrže Orlík zapříčiněný rekonstrukčními pracemi na hrázi umožnil dostat se na místa běžně nedostupná a vysbírat z nich odpad. Akci uspořádali pracovníci Českého rybářského svazu společně s Povodím Vltavy a Českým svazem ochránců přírody, zapojit se mohla široká veřejnost. Úklid Orlíku byl podle pořadatelů „zahřívací akcí“ k celostátní kampani Ukliďme svět, ukliďme Česko!, jejíž hlavní úklidové dny letos připadnou na 4. duben a 19. září.

Orlická přehrada je největším vodním dílem v České republice. Jedná se o součást Vltavské kaskády v jižních a středních Čechách. Stavba byla zahájena v roce 1954 a hlavní část prací trvala až do roku 1961. V minulosti prošla nádrž mnoha zkouškami, těmi nejnáročnějšími byly povodně v letech 2002 a 2006.

Zdroj: Ekolist.cz, Český rybářský svaz

Související články

Zaručeně zlepší den

Mládě největšího tura na světě odchovali poprvé v Česku. Jak vypadá?

Meteorologicky ústav zlepšil předpověď silných bouřek. Sleduje je speciální skupina

Jak v létě správně pečovat o pokožku, abychom se vyhnuli rakovině?

Ranní rutina zlepšuje zdraví mozku. Seznamte se s tipy neurovědců pro zdravější rána

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…