Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobrovolníci pomohli uklidit odpad z Orlické přehrady

Zdroj fotografie: Pixabay

Češi se zapojili do sběru odpadu, který zatěžuje naše životní prostředí. Několik skupin dobrovolníků včera dokončilo úklid na březích Orlické přehrady v rámci iniciativy Ukliďme Orlík!, kterou zaštiťuje kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko! Kromě rezavých plechovek, rozbitých židlí nebo děravých sudů účastníci vylovili i věci, které se už nevyrábějí, třeba igelitové sáčky od mléka.

Pokles hladiny nádrže Orlík zapříčiněný rekonstrukčními pracemi na hrázi umožnil dostat se na místa běžně nedostupná a vysbírat z nich odpad. Akci uspořádali pracovníci Českého rybářského svazu společně s Povodím Vltavy a Českým svazem ochránců přírody, zapojit se mohla široká veřejnost. Úklid Orlíku byl podle pořadatelů „zahřívací akcí“ k celostátní kampani Ukliďme svět, ukliďme Česko!, jejíž hlavní úklidové dny letos připadnou na 4. duben a 19. září.

Orlická přehrada je největším vodním dílem v České republice. Jedná se o součást Vltavské kaskády v jižních a středních Čechách. Stavba byla zahájena v roce 1954 a hlavní část prací trvala až do roku 1961. V minulosti prošla nádrž mnoha zkouškami, těmi nejnáročnějšími byly povodně v letech 2002 a 2006.

Zdroj: Ekolist.cz, Český rybářský svaz

Související články

Zaručeně zlepší den

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…