Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobrodinec pomohl bezdomovci vrátit hudbu do života

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Hudebník Mark Landry žijící na ulici se jednoho dne probudil a nevěřil vlastním očím. Jeho milované housle byly pryč. Někdo je ukradl. Jeho jediný cenný majetek. Jeho hlavní zdroj příjmů.

Landry si pravidelně přivydělával hraním na housle ve stanicích metra. Toho dne však cestující nepřivítala hudba, ale tabule „housle ukradeny“. Příběh se rychle dostal do médií, když jeho fotografii uveřejnila na své síti jedna z kolemjdoucích s nápisem: Možná mu nějaký dobrodinec housle věnuje.

A tak se také stalo. Příspěvek zahlédl ředitel metropolitního orchestru v Montrealu a u místního prodejce hudebních nástrojů získal nový nástroj za dobrou cenu. Ředitel orchestru pak osobně doručil housle Landrymu. Ten na ně okamžitě začal hrát.

 

Zdroj: huffingtonpost.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.