Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká města postupně končí s používáním herbicidů. Nově se přidal Hradec Králové

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Vedení města Hradec Králové se rozhodlo pro používání šetrnějších postřiků. Pracovníci města již delší dobu používají ke zneškodnění plevele v okolí lesů a dětských hřišť šetrnější postřiky, nyní by je měli využívat i na běžných městských chodnících.

Na šetrnější postřiky chce město přejít kvůli výsledkům studií, ty považují prostředky s glyfosátem za rizikové. „Přípravky s glyfosátem, například Roundup, mají nežádoucí účinky pro lidské zdraví. Rozhodli jsme se proto, že je město do roku 2020 přestane na svých pozemcích používat. Naší snahou je nalézt technologie, které jsou vázané na použití jiné látky a mají stejnou účinnost,“ sdělil náměstek primátora Martin Hanousek.

Podle Hanouska město v budoucnosti plánuje zamezit používání herbicidů. Inspirovat se chtějí třeba Brnem, kde se zbavují plevele na chodnících pomocí horké páry. Glyfosáty omezily například i České Budějovice. V Olomouci se za změnu při používání herbicidů aktuálně bojuje.

Zdroj: idnes.cz

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Vědci vytvořili umělou dělohu a poprvé sledovali implantaci embrya v reálném čase

Francouzská zoo slaví vzácný přírůstek. Narodila se tam samička pásovce třípásého

Zahřejte se zážitky: tipy na podzimní aktivity, které vám dodají novou chuť do života

Pastva ovcí a jaků v Českém lese pomáhá vzácným rostlinám

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Vesnické hody a zakázaná láska - prvotina Gabriely Brázdové vás dojme

Vesnické hody a zakázaná láska - prvotina Gabriely Brázdové vás dojme

Ideální kniha na léto, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Zabalte si ji s sebou na…