Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čtení pohádek před spaním je opět v kurzu. Nová aplikace jim vrací kouzlo

Aplikace Readmio pomáhá utužovat vztahy mezi rodiči a dětmi. Zdroj fotografie: Readmio

O roli moderních technologií při výchově a zábavě dětí se vedou vášnivé diskuze. Nová aplikace však přináší vítaný kompromis – dětem i rodičům zpříjemní pravidelné předčítání pohádek, aniž by tento významný rituál zcela nahrazovala.

Nová aplikace Readmio slouží nejen jako knihovna pohádek na dobrou noc, ale zároveň dává jejich předčítání ten správný šmrnc. Vypravěčův hlas doprovází zvuky a hudbou, aniž by přitom musel mačkat jakákoliv tlačítka – při plynulém čtení rozezná unikátní technologie hlas vypravěče a doprovodné zvukové efekty spustí v ten správný čas.

„Když například maminka přečte větu o tom, jak na dvoře u Janka Hraška zachrochtají prasátka, děti toto chrochtání uslyší. Čtení je tak baví mnohem víc a příběh si dokážou lépe představit,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů startupu Readmio Ilya Novodvorskiy, původně Newyorčan žijící v Česku.

Díky pohádkové aplikaci je vyprávění příběhů mnohem zábavnější. Zdroj fotografie: Readmio

Cílem slovensko-amerického týmu, který za vznikem aplikace stojí, je osvěžit lidovou tvorbu a příběhy, které si předáváme z generace na generaci již po staletí, a přiblížit je dnešním dětem moderní a hravou formou. „Čtení je úžasný způsob, jak mohou rodiče dát dětem kousek sebe – skrze hlas – a zároveň i ponaučení a příběhy, které rozvíjí představivost, empatii a v neposlední řadě i vzájemné vztahy. Je to jedna z nejlepších společných aktivit, a proto ji chceme podporovat. Tak nakonec nápad také vznikl – při předčítání pohádek v dětském pokoji,“ říká spoluzakladatel a provozní ředitel Jozef Šimko.

Povídky jsou uspořádané do kategorií podle věku a po stažení jsou všechny funkcionality dostupné i offline – uživatelé tak nejsou vázáni na připojení k internetu. Aplikace je zcela zdarma a neustále v ní přibývají nové a nové povídky od tohoto léta také v češtině. A přesto, že je česká verze dostupná teprve od začátku července, stáhly si ji už tisíce lidí. Pozitivními reakcemi a nadšenými ohlasy přitom podle zakladatelů nešetří.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vesmír už nikdy nebude jako dřív. Vědci přišli s přelomovým objevem

Mini domečky fascinují malé i velké. Česká Kamenice jich má celý park

Víčka od pitíček jako stavebnice. Česká firma přišla s originálním nápadem

Zachraňme naše stánkaře. Společně jim můžeme pomoci

Inspirativní rozhovor

Alžběta Blašková: Žít v symbióze se zvířaty je nádherné

Alžběta Blašková: Žít v symbióze se zvířaty je nádherné

Přečtěte si rozhovor s Alžbětou Blaškovou, zakladatelkou Útulku Tibet, která si vysloužila ocenění Laskavec 2021.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…