Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čtení pohádek před spaním je opět v kurzu. Nová aplikace jim vrací kouzlo

Aplikace Readmio pomáhá utužovat vztahy mezi rodiči a dětmi. Zdroj fotografie: Readmio

O roli moderních technologií při výchově a zábavě dětí se vedou vášnivé diskuze. Nová aplikace však přináší vítaný kompromis – dětem i rodičům zpříjemní pravidelné předčítání pohádek, aniž by tento významný rituál zcela nahrazovala.

Nová aplikace Readmio slouží nejen jako knihovna pohádek na dobrou noc, ale zároveň dává jejich předčítání ten správný šmrnc. Vypravěčův hlas doprovází zvuky a hudbou, aniž by přitom musel mačkat jakákoliv tlačítka – při plynulém čtení rozezná unikátní technologie hlas vypravěče a doprovodné zvukové efekty spustí v ten správný čas.

„Když například maminka přečte větu o tom, jak na dvoře u Janka Hraška zachrochtají prasátka, děti toto chrochtání uslyší. Čtení je tak baví mnohem víc a příběh si dokážou lépe představit,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů startupu Readmio Ilya Novodvorskiy, původně Newyorčan žijící v Česku.

Díky pohádkové aplikaci je vyprávění příběhů mnohem zábavnější. Zdroj fotografie: Readmio

Cílem slovensko-amerického týmu, který za vznikem aplikace stojí, je osvěžit lidovou tvorbu a příběhy, které si předáváme z generace na generaci již po staletí, a přiblížit je dnešním dětem moderní a hravou formou. „Čtení je úžasný způsob, jak mohou rodiče dát dětem kousek sebe – skrze hlas – a zároveň i ponaučení a příběhy, které rozvíjí představivost, empatii a v neposlední řadě i vzájemné vztahy. Je to jedna z nejlepších společných aktivit, a proto ji chceme podporovat. Tak nakonec nápad také vznikl – při předčítání pohádek v dětském pokoji,“ říká spoluzakladatel a provozní ředitel Jozef Šimko.

Povídky jsou uspořádané do kategorií podle věku a po stažení jsou všechny funkcionality dostupné i offline – uživatelé tak nejsou vázáni na připojení k internetu. Aplikace je zcela zdarma a neustále v ní přibývají nové a nové povídky od tohoto léta také v češtině. A přesto, že je česká verze dostupná teprve od začátku července, stáhly si ji už tisíce lidí. Pozitivními reakcemi a nadšenými ohlasy přitom podle zakladatelů nešetří.

Související články

Byznys

iKid KPMG dává šanci mladým inovátorům

Inspirace

Český startup ušetří domácnostem na energiích

Inspirace

Sexuální výchova jednoduše přes web

Rozhovor

I handicapované děti a dospělí mohou být pohádkovými hrdiny

Zaručeně zlepší den

Nejlepší odstřelovače najdete v Česku. Vyhráli mezinárodní soutěž

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Snímky z Hubbleova teleskopu ukazují hvězdu pouhých osm hodin poté, co se stala supernovou

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…