Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čtení pohádek před spaním je opět v kurzu. Nová aplikace jim vrací kouzlo

Aplikace Readmio pomáhá utužovat vztahy mezi rodiči a dětmi. Zdroj fotografie: Readmio

O roli moderních technologií při výchově a zábavě dětí se vedou vášnivé diskuze. Nová aplikace však přináší vítaný kompromis – dětem i rodičům zpříjemní pravidelné předčítání pohádek, aniž by tento významný rituál zcela nahrazovala.

Nová aplikace Readmio slouží nejen jako knihovna pohádek na dobrou noc, ale zároveň dává jejich předčítání ten správný šmrnc. Vypravěčův hlas doprovází zvuky a hudbou, aniž by přitom musel mačkat jakákoliv tlačítka – při plynulém čtení rozezná unikátní technologie hlas vypravěče a doprovodné zvukové efekty spustí v ten správný čas.

„Když například maminka přečte větu o tom, jak na dvoře u Janka Hraška zachrochtají prasátka, děti toto chrochtání uslyší. Čtení je tak baví mnohem víc a příběh si dokážou lépe představit,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů startupu Readmio Ilya Novodvorskiy, původně Newyorčan žijící v Česku.

Díky pohádkové aplikaci je vyprávění příběhů mnohem zábavnější. Zdroj fotografie: Readmio

Cílem slovensko-amerického týmu, který za vznikem aplikace stojí, je osvěžit lidovou tvorbu a příběhy, které si předáváme z generace na generaci již po staletí, a přiblížit je dnešním dětem moderní a hravou formou. „Čtení je úžasný způsob, jak mohou rodiče dát dětem kousek sebe – skrze hlas – a zároveň i ponaučení a příběhy, které rozvíjí představivost, empatii a v neposlední řadě i vzájemné vztahy. Je to jedna z nejlepších společných aktivit, a proto ji chceme podporovat. Tak nakonec nápad také vznikl – při předčítání pohádek v dětském pokoji,“ říká spoluzakladatel a provozní ředitel Jozef Šimko.

Povídky jsou uspořádané do kategorií podle věku a po stažení jsou všechny funkcionality dostupné i offline – uživatelé tak nejsou vázáni na připojení k internetu. Aplikace je zcela zdarma a neustále v ní přibývají nové a nové povídky od tohoto léta také v češtině. A přesto, že je česká verze dostupná teprve od začátku července, stáhly si ji už tisíce lidí. Pozitivními reakcemi a nadšenými ohlasy přitom podle zakladatelů nešetří.

Související články

Inspirace

První červnový týden bude v Česku patřit čtení dětem

Inspirace

Aplikace zpřehlední nástup dětí do libereckých školek

Inspirace

Nový český server umožňuje vyhledávání knih napříč knihovnami

Byznys

Český start-up vyrábí náramky monitorující životní funkce dětí

Zaručeně zlepší den

FOTO: Podívejte se na nejkrásnější fotky české přírody. Soutěž vyhrál snímek kosa

Stud i oblečení stranou! Nazí senioři boří tabu o sexu ve vyšším věku

Naplňuje mě, když svůj čas můžu smysluplně využít, říká vozíčkářka Petra Černá, která pomáhá opuštěným kočičkám

V Moravském krasu čekalo jeskyňáře překvapení. K jedinečnému objevu se prokopávali dva roky

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…