Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi soucítí s bezdomovci. Nakoupili už více než devatenáct tisíc nocleženek

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Mrazy jsou nepříjemné, doslova kruté však dovedou být k lidem bez střechy nad hlavou. V jejich případě se už může jednat o balancování na hraně mezi životem a smrtí. Proto je skvělá zpráva, že osobám z Česka dotyční lidé nejsou lhostejním, počet nakoupených nocleženek přesáhl devatenáct tisíc, informovala Armáda spásy, Nocleženka a Pražská drbna.

Nocleženka je poukaz v hodnotě 100 korun, který jednomu člověku zajistí nocleh v noclehárně Armády spásy. Spolu s noclehem člověk v nouzi získá i polévku s pečivem a teplý nápoj, čisté a teplé oblečení, možnost osobní hygieny, základní ošetření a v neposlední řadě podporu sociálního pracovníka, se kterým si může promluvit o své tíživé situaci. „Velmi si vážíme každého dárce, který tzv. nocleženku zakoupí. Díky nim se nám daří zajišťovat ubytování těm lidem, kteří na něj jinak nemají finance. Naším každoročním cílem je, aby se lidé dostali v zimě do tepla, to je totiž to nejdůležitější,“ popsal Jan František Krupa, národní ředitel sociálních služeb Armády spásy. „Každý klient Armády spásy má jiný příběh a každý se potýká s různými problémy. Všichni naši pracovníci však vnímají individuální potřeby každého z nich a díky tomu se jim daří společně najít cestu k dlouhodobému řešení. Jsme velmi rádi, když pak máme možnost vidět šťastné konce,“ doplnil Krupa.

Nocleženky je možné zakoupit od prvního prosince až do konce března, což je pro lidi bez domova nejkritičtější období. Každý den nabízí Armády spásy asi dva a půl tisíce míst. Zejména v období mrazů bývá po lůžkách velká poptávka. Když se stane, že dojdou, mohou lidé strávit noc v teple alespoň na židli u stolu.  

Související články

Zaručeně zlepší den

Procento žen v politice se stále zvyšuje, v Česku ale zatím podíl vyvážený není

Chcete šťastnější vztah? Mluvte se svým partnerem jako se psem

Evropská unie vyzývá sociální sítě, aby před eurovolbami najaly ověřovatele faktů a zabránily tak šíření fakenews

Váš mikrobiom obsahuje biliony bakterií a je jedinečný jako váš otisk prstu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…