Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi soucítí s bezdomovci. Nakoupili už více než devatenáct tisíc nocleženek

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Mrazy jsou nepříjemné, doslova kruté však dovedou být k lidem bez střechy nad hlavou. V jejich případě se už může jednat o balancování na hraně mezi životem a smrtí. Proto je skvělá zpráva, že osobám z Česka dotyční lidé nejsou lhostejním, počet nakoupených nocleženek přesáhl devatenáct tisíc, informovala Armáda spásy, Nocleženka a Pražská drbna.

Nocleženka je poukaz v hodnotě 100 korun, který jednomu člověku zajistí nocleh v noclehárně Armády spásy. Spolu s noclehem člověk v nouzi získá i polévku s pečivem a teplý nápoj, čisté a teplé oblečení, možnost osobní hygieny, základní ošetření a v neposlední řadě podporu sociálního pracovníka, se kterým si může promluvit o své tíživé situaci. „Velmi si vážíme každého dárce, který tzv. nocleženku zakoupí. Díky nim se nám daří zajišťovat ubytování těm lidem, kteří na něj jinak nemají finance. Naším každoročním cílem je, aby se lidé dostali v zimě do tepla, to je totiž to nejdůležitější,“ popsal Jan František Krupa, národní ředitel sociálních služeb Armády spásy. „Každý klient Armády spásy má jiný příběh a každý se potýká s různými problémy. Všichni naši pracovníci však vnímají individuální potřeby každého z nich a díky tomu se jim daří společně najít cestu k dlouhodobému řešení. Jsme velmi rádi, když pak máme možnost vidět šťastné konce,“ doplnil Krupa.

Nocleženky je možné zakoupit od prvního prosince až do konce března, což je pro lidi bez domova nejkritičtější období. Každý den nabízí Armády spásy asi dva a půl tisíce míst. Zejména v období mrazů bývá po lůžkách velká poptávka. Když se stane, že dojdou, mohou lidé strávit noc v teple alespoň na židli u stolu.  

Související články

Zaručeně zlepší den

Pomalá móda: O čem je Projekt 333? Vyzkoušejte možnosti udržitelnosti

Hvězda do sebe pohltila celou planetu. V budoucnu takto zanikne i Země

Virtuální realita z Česka má pomáhat při operacích mozku při vědomí

Po 70 letech se v Indii narodila mláďata geparda

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Chtěli byste začít s meditací, případně ji prohloubit a dát jí jiný rozměr? Kniha Alphonse a Rachel…