Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi podporují péči o přírodu. V Krkonoších nově formou samolepek

Ilustrační fotografie. Zdroj fotografií: Facebook KRNAP

Fandíte přírodě? Nyní svou podporu můžete i zhmotnit. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) zavedla do prodeje speciální samolepky, jejichž koupí podpoříte péči o Krkonoše.

Štítky s textem Podporuji Krkonošský národní park je už nyní možné zakoupit na e-shopu. „Samolepky budou k dispozici v nominální hodnotě 100, 500 a 1000 korun. Každá samolepka má vlastní číselné označení, jedná se o ceninu. Tyto dary budou účetně evidovány a nakonec je použijeme ke konkrétnímu účelu. Jak byl dar využit, zveřejníme,“ uvedl ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Podle zástupců národního parku je k tomuto kroku inspirovali návštěvníci Krkonoš, kteří chtějí při péči o tamní přírodu pomoci, ale nevědí jak. „Dostáváme od nich dopisy v tomto duchu: Právě jsme se vrátili z návštěvy KRNAP, jsme nadšeni z vybavení pro návštěvníky, z naučných stezek, odpočinkových míst, opravených cest a rádi bychom přispěli nějakým finančním darem na péči o Krkonoše,“ popsal tiskový mluvčí KRNAP Radek Drahný. Samolepky jsou nyní alespoň symbolickou odměnou těm, kteří se rozhodnou Krkonoše finančně podpořit.

Související články

Společnost

Rýchorský prales se otevře turistům

Společnost

Do národní sítě geoparků přibyla oblast na Vysočině

Byznys

Nechceme, aby se umění domácího semenaření vytratilo, říká zakladatelka Semínkovny Klára Hrdá

Inspirace

V květnu vyrazí lidé z celé republiky do práce na kole

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.