Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

CEITEC získal grant na rozvoj metody, která dokáže okamžitě zjistit zdravotní stav pacienta

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Ceitec

Brněnský CEITEC VUT získal jeden z nejprestižnějších grantů na vývoj revoluční metody paramagnetické rezonance. Ta by mohla umožnit okamžité zjištění zdravotního stavu pacienta. To by představovalo významný posun nejen v medicíně, ale i ve fyzice a chemii.

„Představme si, že by bylo reálné, aby pacient v mezidobí, kdy vstoupí do čekárny a zaklepe na dveře ordinace, byl kompletně proskenován a lékař už v předstihu znal jeho diagnózu,“ popsal budoucí význam vyvíjené metody Petr Neugebauer pro tiskové oddělení CEITEC VUT, který grant ve výši dvou milionů euro získal.

Neugebaur naprosto převrátil dosud zavedenou paramagnetickou resonanční spektroskopii. Svou revoluční myšlenkou uspěl při udělování grantů hned na poprvé. V rámci brněnského výzkumného centra CEITEC stejný grant získali tři vědci před ním, jeden z nich se zabývá zefektivněním léčby nádorových onemocnění.

Zdroj: ceitec.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…