Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

1,5 miliardy korun pro vážně nemocné děti. Nadace rodiny Vlčkových inspiruje Česko

Foto: Nadace rodiny Vlčkových

V minulém týdnu vznikl projekt, který v Česku zatím nemá obdoby. Katarína a Ondřej Vlčkovi založili Nadaci rodiny Vlčkových s cílem pomoci rodinám zasaženým závažným onemocněním dítěte. V plánu je stavba dětského hospice a paliativního střediska stejně jako vzdělávacího centra. Manželé do projektu vložili 1,5 miliardy korun.

Katarína Vlčková pracuje v mobilním hospici Cesta domů, její manžel Ondřej je generálním ředitelem softwarové společnosti Avast. Oba nadaci vnímají jako svůj životní projekt. „Každý rok se přes osm set českých rodin dozvídá, že jejich dítě se už neuzdraví. Chceme aspoň části z nich pomoci této těžké situaci lépe čelit a spoluvytvářet budoucnost, ve které je péče o kvalitu života závažně nemocných dětí stejně důležitá jako snaha o jejich léčbu,“ říká Ondřej Vlček. „Rádi bychom pro ně vytvořili místo, kde snadno najdou to, co potřebují. Pomoc, podporu, porozumění, pohodlí, klid a bezpečí,“ doplňuje Katarína Vlčková.

Plnit cíle nadace budou kromě jejich zakladatelů i členové statutárních a kontrolních orgánů z řad odborné veřejnosti, kteří mají svými znalostmi přispět k dlouhodobé udržitelnosti nadace. „V českém i středoevropském prostředí bude Nadace rodiny Vlčkových jedinečná co do množství soukromých finančních prostředků věnovaných na jasně definovaný, veřejně prospěšný účel, ale i díky zapojení členů rodiny a udržitelnosti financování. Filantropické plány manželů Vlčkových zasluhují obrovský obdiv,“ vyjádřila svůj názor Kateřina Ronovská z Nadačního fondu Via Clarita, který poskytl nově vzniklé nadaci odborné konzultace.

Související články

Zaručeně zlepší den

V Maroku byly nalezeny fosilie druhohorního mořského obra

Pijme čistou vodu. Bakterie a kvasinky vyhubí nezdravé organismy z tekutin a půdy

Vědci vytvářejí nanodiamanty z plastových láhví

Jak nastartovat svůj život, aby byl úspěšný? Mladé nasměruje EduFestival

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…