Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

1,5 miliardy korun pro vážně nemocné děti. Nadace rodiny Vlčkových inspiruje Česko

Foto: Nadace rodiny Vlčkových

V minulém týdnu vznikl projekt, který v Česku zatím nemá obdoby. Katarína a Ondřej Vlčkovi založili Nadaci rodiny Vlčkových s cílem pomoci rodinám zasaženým závažným onemocněním dítěte. V plánu je stavba dětského hospice a paliativního střediska stejně jako vzdělávacího centra. Manželé do projektu vložili 1,5 miliardy korun.

Katarína Vlčková pracuje v mobilním hospici Cesta domů, její manžel Ondřej je generálním ředitelem softwarové společnosti Avast. Oba nadaci vnímají jako svůj životní projekt. „Každý rok se přes osm set českých rodin dozvídá, že jejich dítě se už neuzdraví. Chceme aspoň části z nich pomoci této těžké situaci lépe čelit a spoluvytvářet budoucnost, ve které je péče o kvalitu života závažně nemocných dětí stejně důležitá jako snaha o jejich léčbu,“ říká Ondřej Vlček. „Rádi bychom pro ně vytvořili místo, kde snadno najdou to, co potřebují. Pomoc, podporu, porozumění, pohodlí, klid a bezpečí,“ doplňuje Katarína Vlčková.

Plnit cíle nadace budou kromě jejich zakladatelů i členové statutárních a kontrolních orgánů z řad odborné veřejnosti, kteří mají svými znalostmi přispět k dlouhodobé udržitelnosti nadace. „V českém i středoevropském prostředí bude Nadace rodiny Vlčkových jedinečná co do množství soukromých finančních prostředků věnovaných na jasně definovaný, veřejně prospěšný účel, ale i díky zapojení členů rodiny a udržitelnosti financování. Filantropické plány manželů Vlčkových zasluhují obrovský obdiv,“ vyjádřila svůj názor Kateřina Ronovská z Nadačního fondu Via Clarita, který poskytl nově vzniklé nadaci odborné konzultace.

Související články

Zaručeně zlepší den

NASA chce zavést jednotný lunární čas

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Která maminka je ta nejlepší? Odpověď na tuto otázku hledají spisovatel Sébastien Perez a…