Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Terapie sdílením pro ovdovělé. Nový portál pomáhá překonat těžké období

Příběhy žen, které podobnou situaci překonaly, prokazatelně pomáhají. Zdroj fotografie: Freepik

Udělat jedno z nejtěžších životních období snesitelnější – poslání projektu Vdovy vdovám vyplynulo z neúprosných statistik. Podle nich je v České republice téměř padesát procent žen starších 65 let ovdovělých. A právě těm má nová platforma ukázat cestu z pocitů beznaděje, bezradnosti a osamění.

I na první pohled banální věc, jako jsou dodávky energií a služeb registrované na jméno zesnulého manžela, může být pro čerstvě osamělou ženu zdánlivě nepřekonatelným problémem. Kromě konkrétních praktických rad, jak postupovat při řešení dědictví, správy majetku či provozu domácnosti, slouží platforma také k úlevnému sdílení příběhů a navazování přátelských vztahů v komunitě žen se stejnou zkušeností. Obzvlášť v době, kdy se pro mnohé seniory stal internet jedním z hlavních komunikačních kanálů, je virtuální blízkost zásadním faktorem, který těžké období pomáhá překonat.

Zdroj fotografie: Pixabay

Dnešní mladé ženy už jsou jiné, ale ty starší mnohdy nemají řidičský průkaz a nechávaly praktické věci na mužích, takže někdy ani nevěděly, jak zaplatit složenku,“ uvádí psychiatrička Tamara Tošnerová zaměřující se na stárnutí. Užitečné informace zde však najdou i muži, které postihla ztráta manželky či partnerky – například jak postupovat při zařizování pohřbu, co vyřídit na úřadech nebo jak najít dobrého psychologa či psychiatra.

Projekt Vdovy vdovám vznikl s podporou Ministerstva práce a sociálních věcí a programu T-Mobile Pomáháme.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu