Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Terapie sdílením pro ovdovělé. Nový portál pomáhá překonat těžké období

Příběhy žen, které podobnou situaci překonaly, prokazatelně pomáhají. Zdroj fotografie: Freepik

Udělat jedno z nejtěžších životních období snesitelnější – poslání projektu Vdovy vdovám vyplynulo z neúprosných statistik. Podle nich je v České republice téměř padesát procent žen starších 65 let ovdovělých. A právě těm má nová platforma ukázat cestu z pocitů beznaděje, bezradnosti a osamění.

I na první pohled banální věc, jako jsou dodávky energií a služeb registrované na jméno zesnulého manžela, může být pro čerstvě osamělou ženu zdánlivě nepřekonatelným problémem. Kromě konkrétních praktických rad, jak postupovat při řešení dědictví, správy majetku či provozu domácnosti, slouží platforma také k úlevnému sdílení příběhů a navazování přátelských vztahů v komunitě žen se stejnou zkušeností. Obzvlášť v době, kdy se pro mnohé seniory stal internet jedním z hlavních komunikačních kanálů, je virtuální blízkost zásadním faktorem, který těžké období pomáhá překonat.

Zdroj fotografie: Pixabay

Dnešní mladé ženy už jsou jiné, ale ty starší mnohdy nemají řidičský průkaz a nechávaly praktické věci na mužích, takže někdy ani nevěděly, jak zaplatit složenku,“ uvádí psychiatrička Tamara Tošnerová zaměřující se na stárnutí. Užitečné informace zde však najdou i muži, které postihla ztráta manželky či partnerky – například jak postupovat při zařizování pohřbu, co vyřídit na úřadech nebo jak najít dobrého psychologa či psychiatra.

Projekt Vdovy vdovám vznikl s podporou Ministerstva práce a sociálních věcí a programu T-Mobile Pomáháme.

Související články

Zaručeně zlepší den

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…