Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Švédská společnost představuje první airbagové džíny na světě

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Protože motocykly obvykle nemají airbagy, někteří vynálezci přišli s důmyslným řešením pro ochranu jezdců. Švédská značka Mo’cycle vyvinula jako první na světě džíny, které se nafouknou během několika sekund po pádu, aby poskytly ochranu spodní části těla v případě nehody, píše Interesting Engineering.

Mo’cycle na svých webových stránkách uvádí, že jejich inovativní džíny jsou stejně pohodlné jako jakékoli jiné kalhoty a jsou vyrobeny z vodoodpudivé, prodyšné a oděru odolné látky. Aby však kalhoty mohly včas reagovat na případný pád, musí být připojené k motocyklu. Mo’cycle tohoto dosahuje pomocí elastického popruhu, který umožňuje jezdci pohodlně pohybovat tělem a přitom být stále připojen k motocyklu.

Ilustrační foto: Pixabay

Jak to funguje?

Když jezdec v důsledku nárazu začne padat ze sedadla, popruh se odtrhne a oddělí od džín. V tomto okamžiku se aktivují a nafouknou airbagy kalhot. Toho je dosaženo uvolněním pístu, který prorazí CO2 kartuši, uvolní plyn a nafoukne airbag v kalhotech. Proces je extrémně rychlý a umožňuje plně nafouknout vaky dříve, než dostane jezdec šanci dopadnout na zem.

Po nehodě se airbag zase vyfoukne a džíny se vrátí do své původní velikosti, což umožní, aby byl airbag systém znovu připraven pro další jízdu. Aby se zamezilo nechtěnému spuštění airbagů, síla, která je nutná pro jejich aktivaci, činí zhruba 40 kg. Uživatelé se proto nemusí být žádných nešťastných incidentů.

Motocyklisté mají nejvyšší míru zranění ze všech účastníků silničního provozu, protože jsou na svých motorkách zcela nechráněni. Tyto inovativní ochranné kalhoty budou již brzy uvedeny do prodeje, a to za cenu 499 dolarů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Živá hudba vyvolává mnohem silnější emoce než ta streamovaná

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Astronomové objevili tři nové měsíce

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…