Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Švédská společnost představuje první airbagové džíny na světě

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Protože motocykly obvykle nemají airbagy, někteří vynálezci přišli s důmyslným řešením pro ochranu jezdců. Švédská značka Mo’cycle vyvinula jako první na světě džíny, které se nafouknou během několika sekund po pádu, aby poskytly ochranu spodní části těla v případě nehody, píše Interesting Engineering.

Mo’cycle na svých webových stránkách uvádí, že jejich inovativní džíny jsou stejně pohodlné jako jakékoli jiné kalhoty a jsou vyrobeny z vodoodpudivé, prodyšné a oděru odolné látky. Aby však kalhoty mohly včas reagovat na případný pád, musí být připojené k motocyklu. Mo’cycle tohoto dosahuje pomocí elastického popruhu, který umožňuje jezdci pohodlně pohybovat tělem a přitom být stále připojen k motocyklu.

Ilustrační foto: Pixabay

Jak to funguje?

Když jezdec v důsledku nárazu začne padat ze sedadla, popruh se odtrhne a oddělí od džín. V tomto okamžiku se aktivují a nafouknou airbagy kalhot. Toho je dosaženo uvolněním pístu, který prorazí CO2 kartuši, uvolní plyn a nafoukne airbag v kalhotech. Proces je extrémně rychlý a umožňuje plně nafouknout vaky dříve, než dostane jezdec šanci dopadnout na zem.

Po nehodě se airbag zase vyfoukne a džíny se vrátí do své původní velikosti, což umožní, aby byl airbag systém znovu připraven pro další jízdu. Aby se zamezilo nechtěnému spuštění airbagů, síla, která je nutná pro jejich aktivaci, činí zhruba 40 kg. Uživatelé se proto nemusí být žádných nešťastných incidentů.

Motocyklisté mají nejvyšší míru zranění ze všech účastníků silničního provozu, protože jsou na svých motorkách zcela nechráněni. Tyto inovativní ochranné kalhoty budou již brzy uvedeny do prodeje, a to za cenu 499 dolarů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Muži by měli močit vsedě. Je to lepší, tvrdí vědci

Objev v Moravském krasu. Nachází se tam další dosud nepoznané stovky metrů chodeb a jeskyně

Poklad z druhohor. Vymřelá planeta ožila dřív, než si vědci mysleli

Městské lázně Chomutov najdou nové využití. Bude z nich moderní vzdělávací centrum s knihovnou

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…