Příroda má nekonečné schopnosti regenerace. Dokazuje to ozónová díra nad Antarktidou, která se v posledních prosincových dnech loňského roku zacelila. Patřila přitom k těm největším za posledních čtyřicet let.
Zacelení napomohly příznivé meteorologické podmínky. Ve zprávě o tom informovala Světová meteorologická organizace (WMO). Jednalo se přitom o největší a nejhlubší trhlinu od doby, kdy začalo monitorování ozonové vrstvy. Její tvorbě napomáhal silný, stabilní a studený polární vítr v kombinaci s nízkými teplotami ve stratosféře.
Program Global Atmosphere Watch WMO úzce spolupracuje s Atomickou monitorovací službou Copernicus, NASA, Environment and Climate Change Canada a dalšími partnery na monitorování ozonové vrstvy Země. Ozonová vrstva nás chrání před škodlivými ultrafialovými paprsky slunce. K udržení současného stavu či dalšímu zlepšení je podle Oxany Tarasovové z WMO potřeba dodržovat Montrealský protokol z roku 1987, který napomohl k omezení emisí freonů. Tento druh plynu přispívá mimo jiné k destrukci ozónu.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce
Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…