Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Senioři objevují kouzlo videoher. Udržují je ve formě a mírní pocit osamělosti

Zdroj fotografií: Pexels

Kdo si hraje, nezlobí. Hraní počítačových a mobilních her už není jen doménou mladší generace. Tahle zdánlivě odpočinková činnost navíc seniorům přináší mnohem víc než jen zábavu.

Počet aktivních hráčů videoher v seniorním věku podle průzkumů vzrůstá. Mnohé studie pak nasvědčují tomu, že se nejedná jen o bezúčelné krácení volných chvil – videohry totiž mohou seniorům výrazně zkvalitnit život. Kromě toho, že pomáhají udržovat mentální zdraví a kognitivní funkce mozku, mírní u některých pacientů průběh demence.

Hraní her však příznivě ovlivňuje také psychiku seniorů a jejich sociální život. Snáze tak navazují kontakt se svými vrstevníky, alespoň online, což zmírňuje pocit osamělosti, který starší lidi často trápí.  

Mezi seniory jsou nejoblíbenější jednoduché logické, takzvané hyper casual hry, které nevyžadují speciální vybavení – stačí k nim chytrý telefon, tablet nebo počítač. „Často jsou to deskové hry předělané do digitálního prostředí nebo hry s naprosto jednoduchou fundamentální myšlenkou a minimální náročností na uživatelskou schopnost ovládat rozhraní. Nejznámější hyper casual hry jsou například Candy Crush, Tetris, Angry Birds a podobné. Populární pro starší komunitu jsou především logické hyper casual hry, kvízy, sudoku, puzzle a podobně,“ shrnul pro Feedit.cz herní influencer Petr Jirák.

Zdroj: Feedit

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.