Ženy v České republice vydělávají o 18,8 procenta méně než muži. Loni byl průměrný rozdíl o 1,3 procenta vyšší. Ke snižování platové nerovnosti přispívá organizace Business & Professional Women CR, která podporuje ekonomickou nezávislost žen.
Equal Pay Day je symbolický den, do kterého musí ženy pomyslně pracovat, aby dosáhly příjmů, které měli muži za předchozí rok. Letos vychází na 10. března. BPWCR pořádá letos již po dvanácté stejnojmennou konferenci, tentokrát s názvem Počítejte s námi. Zapojit se může kdokoliv, kdo má zájem přispět ke snížení nerovnosti v České republice. Konference se každý rok zúčastní zhruba tisíc mužů i žen, kterým situace není lhostejná. Cílem je vyvolat odbornou diskusi na téma platové nerovnosti a představit nástroje k jejímu odstranění.
Česká republika se pohybuje v platové nerovnosti na posledních místech v žebříčku evropských zemí. V Evropě má také největší podíl žen s dětmi, které nechodí do práce. Řada z nich je proto v důchodovém věku ohrožena chudobou. „Chceme Českou republiku zařadit mezi progresivní země, které plně využívají potenciál žen,“ uvedla prezidentka organizace BPWCR Lenka Šťastná. Česká organizace vznikla jako součást globální osvětové kampaně Business & Professional Women International, kterou do svého programu zařadila i Evropská komise s cílem snížit takzvanou Gender Pay Gap.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní
Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …