Prevence je důležitá za všech okolností. Loono školí online a přidává aktuální témata

Zdroj fotografií: Loono/Kateřina Drtinová/Martin Faltejsek

Současné situaci se obdivuhodně přizpůsobili nejen mnozí podnikatelé, ale i neziskové organizace. Preventivní kampaně neziskovky Loono jsou nyní online a vlivem aktuálních událostí brzy přibudou nová témata.

Nezisková organizace Loono školí českou veřejnost již více než šest let. Lektoři z řad lékařů, mediků a dalších odborníků předávají v rámci úspěšných kampaní #prsakoule nebo Žiješ srdcem důležité informace srozumitelnou formou a nabádají k důkladné prevenci. Tým Loono se však svého poselství nevzdává ani v době, kdy je zdraví na prvním místě, ale přednáškové sály zůstávají uzavřeny.

„Prakticky okamžitě jsme vytvořili edukační materiály ke koronaviru, které dnes používají stovky firem, nemocnic, škol, lékáren i domovů seniorů. Z workshopů jsme přešli na webináře a přepracovali jsme strategii na rok 2020,“ řekla v nedávném rozhovoru pro Pozitivní zprávy zakladatelka neziskové organizace Loono Kateřina Vacková.

Prozradila také, že kromě nové kampaně o duševním zdraví zabrousí i k aktuálnímu tématu imunity a ve svých plánech myslí také na zdravotníky. Připravovaná akademie jim umožní zapracovat na komunikačních dovednostech a lépe se přizpůsobit nové digitální éře.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura