Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Prevence je důležitá za všech okolností. Loono školí online a přidává aktuální témata

Zdroj fotografií: Loono/Kateřina Drtinová/Martin Faltejsek

Současné situaci se obdivuhodně přizpůsobili nejen mnozí podnikatelé, ale i neziskové organizace. Preventivní kampaně neziskovky Loono jsou nyní online a vlivem aktuálních událostí brzy přibudou nová témata.

Nezisková organizace Loono školí českou veřejnost již více než šest let. Lektoři z řad lékařů, mediků a dalších odborníků předávají v rámci úspěšných kampaní #prsakoule nebo Žiješ srdcem důležité informace srozumitelnou formou a nabádají k důkladné prevenci. Tým Loono se však svého poselství nevzdává ani v době, kdy je zdraví na prvním místě, ale přednáškové sály zůstávají uzavřeny.

„Prakticky okamžitě jsme vytvořili edukační materiály ke koronaviru, které dnes používají stovky firem, nemocnic, škol, lékáren i domovů seniorů. Z workshopů jsme přešli na webináře a přepracovali jsme strategii na rok 2020,“ řekla v nedávném rozhovoru pro Pozitivní zprávy zakladatelka neziskové organizace Loono Kateřina Vacková.

Prozradila také, že kromě nové kampaně o duševním zdraví zabrousí i k aktuálnímu tématu imunity a ve svých plánech myslí také na zdravotníky. Připravovaná akademie jim umožní zapracovat na komunikačních dovednostech a lépe se přizpůsobit nové digitální éře.

Související články

Zaručeně zlepší den

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.