Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pacientům s cukrovkou pomůže nová mobilní aplikace

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Zdravé recepty, sledování váhy nebo online konzultace s odborníky. Aplikace, kterou vyvinul český startup Vitadio, pomáhá pacientům s diabetem 2. typu Nyní projekt získal pro svůj rozvoj od fondu Nation 1 a investora Petra Skrly 16 milionů korun.

Mobilní a webová aplikace podporuje diabetiky především v době mezi návštěvami u lékaře. Každému pacientovi je po přihlášení do aplikace přidělen nutriční terapeut, který mu následně pomůže sestavit individuální stravovací plán. Kromě toho služba nabízí také například informace o nemoci, fotodiář jídel, zdravé recepty nebo možnost zaznamenávat si své denní či týdenní zvyky.

Zdroj fotografie: aplikace Vitadio

Nemocí, které se říká také cukrovka 2. typu, trpí podle Světové zdravotnické organizace v Evropě 60 milionů lidí. A i přes relativně levnou diagnostickou metodu je 50 procent pacientů trpících touto nemocí diagnostikováno nesprávně. Na rozdíl od cukrovky 1. typu ale cukrovka 2. typu není vrozená a způsobuje ji především špatná životospráva. Aplikace Vitadio by měla pacientům pomoci mimo jiné se snížením váhy, krevního cukru a glykovaného hemoglobinu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pátky bez masa: Katolická tradice by mohla snížit globální emise uhlíku, zjistila studie

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Úspěch českých lékařů. Provedli mezinárodní transplantaci ostrůvků slinivky

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…