Pacientům s cukrovkou pomůže nová mobilní aplikace

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Zdravé recepty, sledování váhy nebo online konzultace s odborníky. Aplikace, kterou vyvinul český startup Vitadio, pomáhá pacientům s diabetem 2. typu Nyní projekt získal pro svůj rozvoj od fondu Nation 1 a investora Petra Skrly 16 milionů korun.

Mobilní a webová aplikace podporuje diabetiky především v době mezi návštěvami u lékaře. Každému pacientovi je po přihlášení do aplikace přidělen nutriční terapeut, který mu následně pomůže sestavit individuální stravovací plán. Kromě toho služba nabízí také například informace o nemoci, fotodiář jídel, zdravé recepty nebo možnost zaznamenávat si své denní či týdenní zvyky.

Zdroj fotografie: aplikace Vitadio

Nemocí, které se říká také cukrovka 2. typu, trpí podle Světové zdravotnické organizace v Evropě 60 milionů lidí. A i přes relativně levnou diagnostickou metodu je 50 procent pacientů trpících touto nemocí diagnostikováno nesprávně. Na rozdíl od cukrovky 1. typu ale cukrovka 2. typu není vrozená a způsobuje ji především špatná životospráva. Aplikace Vitadio by měla pacientům pomoci mimo jiné se snížením váhy, krevního cukru a glykovaného hemoglobinu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura