Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dvě porce za cenu jedné. Breakfaststory dává lidem v nouzi práci i zdravé jídlo

Objednáním jednoho jídla uděláte radost hned několikrát. Zdroj fotografie: Karol Pružinský pro Breakfaststory

Dát lidem v nouzi práci, zdravé jídlo i pocit sounáležitosti? Projekt Breakfaststory už od března dokazuje, že to vše lze najednou. Zkrátka navíc nepřijdou ani žaludky podporovatelů. Objednat si mohou chutnou snídani či oběd připravený zaměstnanci sociálních podniků. Každou objednávkou pak zajistí tutéž porci opuštěnému seniorovi nebo lidem v nouzi. Autoři projektu nově přišli také s e-shopem sdružujícím výrobky z chráněných dílen.

Projekt Breakfaststory je důkazem toho, že dobro plodí další dobro. Nápad na benefiční rozvoz obědů vznikl v březnu loňského roku v rámci kampaně Potěš obědem, kterou podporovala řada tuzemských celebrit. Dobrovolníci od té doby rozvezli více než 14 tisíc obědů a potěšili tak nejen hladové objednatele, ale i tisíce seniorů, samoživitelů nebo dalších lidí v nouzi, kteří by si vyvážené jídlo nemohli dovolit.

Přípravu jídel mají na starosti klienti sociálních podniků. Zdroj fotografie: Lucie Sikorová pro Breakfaststory

Později se k nabídce obědů přidala i možnost objednání snídaní. Všechny pokrmy připravují zaměstnanci sociálních podniků, například ženy v azylových domech, neslyšící nebo osoby s mentálním postižením. „Myslíme nejen na plné žaludky, ale především na podporu sociálních podniků. Každá objednávka přispěje podnikům nejen finančním výdělkem, ale upevní je v tom, že jejich práci společnost oceňuje bez ohledu na handicap nebo jejich zhoršené životní podmínky,“ vysvětlují autoři projektu na svých stránkách.

Doručená snídaně při tom často znamená mnohem více než jen ukojení hladu. Osamělým seniorům má dodat také psychickou vzpruhu a naději, že v těžké situaci nejsou sami. I proto Breakfaststory nabízí také možnost spojit se během snídaně s konkrétním obdarovaným seniorem alespoň virtuálně. Například pracovní týmy si tak mohou objednat skvělou snídani a ještě si užít vzácný čas v rozhovoru s obdarovaným seniorem.

To nejlepší z chráněných dílen na jednom místě

Nejste z Prahy nebo si jídlo objednávat nechcete? I tak můžete zaměstnance sociálních podniků podpořit. Breakfaststory totiž nově nabízí i e-shop, na kterém sdružuje výrobky z chráněných dílen z celé republiky. Vybrat si tak můžete originální hrníčky, hračky, mýdla i něco na zub. V České republice jde o první internetový obchod složený ryze z výrobků ze sociálních a chráněných dílen.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vydejte se do kina. Chystá se festival německy mluvených filmů Das Filmfest

Miliardáři mění svět. Americký horolezec podpořil boj proti změnám klimatu

Náhrada solárních panelů? Přechod na obnovitelné zdroje energie usnadní nové baterie

Rekordní procento elektřiny v EU letos v létě pocházelo ze solární energie

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…