Novozélandská firma zavádí čtyřdenní pracovní týden natrvalo

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pexels

O den kratší pracovní týden + stejný plat = ? Že nemá tato rovnice žádný smysluplný výsledek? Naopak. Výsledkem jsou spokojenější a produktivnější zaměstnanci. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila společnost Perpetual Guardian.

S nápadem přišel sám zakladatel firmy Andrew Barnes. Čtyřdenní pracovní týden se posléze šest týdnů testoval. Přítomni byli i výzkumníci, kteří během experimentu sledovali aktivitu zaměstnanců. Ze získaných dat vyplývá, že pracovní týden zkrácený o jeden den snižuje u lidí hladinu stresu, a zároveň zvyšuje loajalitu k zaměstnavateli. U zaměstnanců také vzrostl pocit rovnováhy pracovního a osobního života.

Po experimentu a jeho výsledcích se firma rozhodla zavést čtyři pracovní dny týdně natrvalo. Možnost mohou využít všichni zaměstnanci. Komu z nějakého důvodu tato varianta nevyhovuje, může si alespoň upravit pracovní dobu dle svých potřeb.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.