Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mláďata fenka i vzácný přímorožec. České zoologické zahrady vítají nové přírůstky

Foto Safari park Dvůr Králové

Hlavní období rození mláďat sice bylo na jaře, i v podzimních měsících ale přicházejí na svět potomci některých zvířat. Zatímco v Zoo Hodonín se mohou pochlubit novou samičkou přímorožce arabského, Safari park Dvůr Králové nedávno přivítal hned čtyři štěňata fenka, nejmenší psovité šelmy na světě.

Ohroženého přímorožce arabského chová hodonínská zoo jako jediná v Česku a spolu s čerstvě narozenou samičkou čítá její stádo již čtyři členy. Malou antilopu mohou návštěvníci již nyní vidět ve výběhu. „Porod proběhl rychle a bez komplikací, matce i mláděti se daří dobře,“ uvedla zooložka Lenka Štursová.

Přímorožec arabský. Foto: Andrea Theimerová, Zoo Hodonín

V královodvorském Safari parku pak chovatelům udělala radost samička fenka pojmenovaná Femme fatale, která porodila hned čtyři mláďata. Zpráva je o to radostnější, že naposled se zde fenci rozmnožili v roce 2004. „Samice se 3. srpna uchýlila do nory, pak na tři týdny zmizela a nikdo ji neviděl. Když začala vylézat, bylo to jen v době, kdy byl všude kolem klid. A už bylo zjevné, že kojí. Mláďata jsme poprvé viděli na začátku září,“ řekla zooložka Gabriela Linhart.

Zdroj: Zoo Hodonín, Safari park Dvůr Králové

Související články

Zaručeně zlepší den

Mládě největšího tura na světě odchovali poprvé v Česku. Jak vypadá?

Meteorologicky ústav zlepšil předpověď silných bouřek. Sleduje je speciální skupina

Jak v létě správně pečovat o pokožku, abychom se vyhnuli rakovině?

Ranní rutina zlepšuje zdraví mozku. Seznamte se s tipy neurovědců pro zdravější rána

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…