Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Máte problémy v práci a bojíte se ozvat? Česká aplikace přichází s řešením

Zdroj ilustrační fotografie: Flickr

Česká aplikace s názvem Nenech to být vznikla před několika lety jako platforma pro řešení šikany ve školách. Nyní tvůrci přicházejí s verzí pro firmy, která má zaměstnancům sloužit jako schránka důvěry. Svěřit se mohou s podezřením na diskriminaci, korupci či zpronevěru.

Zdroj fotografie nntb.cz

Zaměstnanci se mohou skrz NNTB anonymně a bezpečně svěřit s čímkoliv, co je trápí, od problémů personálních, psychických až po ty právní,“ uvedl výkonný ředitel projektu Jan Sláma. Po přijetí oznámení platforma upozorní kompetentní osobu, která v dané firmě dohlíží na personalistiku a stížnosti. Zaměstnanec pak přes aplikaci s touto osobou může problém zcela anonymně vyřešit, aniž by se musel obávat negativní zpětné vazby.

Zdroj fotografie nntb.cz

Projekt Nenech to být působí aktuálně v 15 zemích světa, verze pro firmy zatím získala první klienty v Česku, Mexiku a Jihoafrické republice. V současnosti autoři platformy pracují také na osvětové kampani proti šikaně a rozšíření služeb v pomoci obětem a svědkům domácího násilí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.