Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brána do světa vědomostí: Iniciativa Daruj notebook usnadňuje dětem výuku na dálku

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Karanténa často neznamená jen práci z domova, ale i studium on-line. Zdaleka ne všichni žáci však mají k dispozici potřebnou techniku. Petr Smetana proto během jedné noci vytvořil internetový portál, který darování nebo zapůjčení notebooku či tabletu výrazně zjednodušuje.

Velitel humanitární jednotky Českého červeného kříže v Českém Krumlově Petr Smetana založil unikátní webovou stránku darujnotebook.cz. Umožnil tak vzdělávacím institucím z celé republiky inzerovat a shánět vybavení pro žáky, kteří potřebná zařízení postrádají. Dárce si na webu jednoduše vybere školu, kterou chce podpořit, zkontaktuje ji a dohodne předání daru nebo výpůjčky, která je stvrzena smlouvou. Škola následně předá notebook či tablet zákonnému zástupci žáka.

Zdroj fotky: Daruj notebook

Potřebné výbavy se nedostává především dětem ze sociálně znevýhodněných rodin nebo žákům z dětských domovů. Pomoci jim mohou zájemci z řad veřejnosti, ale i firmy všech velikostí. Doposud se podařilo zajistit zhruba 80 zařízení, která pokryjí potřebu 40 škol. Ty další na dárce zatím čekají.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

V USA přišli s unikátním chodítkem. Pomůže starším lidem s chůzí i rovnováhou

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.