Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brána do světa vědomostí: Iniciativa Daruj notebook usnadňuje dětem výuku na dálku

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Karanténa často neznamená jen práci z domova, ale i studium on-line. Zdaleka ne všichni žáci však mají k dispozici potřebnou techniku. Petr Smetana proto během jedné noci vytvořil internetový portál, který darování nebo zapůjčení notebooku či tabletu výrazně zjednodušuje.

Velitel humanitární jednotky Českého červeného kříže v Českém Krumlově Petr Smetana založil unikátní webovou stránku darujnotebook.cz. Umožnil tak vzdělávacím institucím z celé republiky inzerovat a shánět vybavení pro žáky, kteří potřebná zařízení postrádají. Dárce si na webu jednoduše vybere školu, kterou chce podpořit, zkontaktuje ji a dohodne předání daru nebo výpůjčky, která je stvrzena smlouvou. Škola následně předá notebook či tablet zákonnému zástupci žáka.

Zdroj fotky: Daruj notebook

Potřebné výbavy se nedostává především dětem ze sociálně znevýhodněných rodin nebo žákům z dětských domovů. Pomoci jim mohou zájemci z řad veřejnosti, ale i firmy všech velikostí. Doposud se podařilo zajistit zhruba 80 zařízení, která pokryjí potřebu 40 škol. Ty další na dárce zatím čekají.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …