Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dvanáct celebrit odhalilo svá duševní onemocnění, chtějí tak povzbudit ostatní

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Na obálkách časopisů vypadají celebrity šťastně a spokojeně. Ne pro všechny je však život procházkou růžovou zahradou. Některé z nich dosud tajily svou třináctou komnatu – duševní onemocnění. To si totiž nevybírá – potýkají se s ním i slavní a bohatí. Ti se teď rozhodli promluvit o svých obtížích, aby povzbudili ostatní.

Slyšet se nechala například slavná zpěvačka Lady Gaga. „Trpěla jsem depresemi a strachem celý svůj život. Naučila jsem se, aby smutek nezničil to, co je na mně skvělé. Musíte se vrátit, najít to jedno malé světýlko, které zbývá. Jsem šťastná, že jsem našla onu schovanou jiskřičku naděje,“ uvedla Lady Gaga pro Harper´s Bazaar.

Americká herečka a komička Ellen DeGeneres, herec Brad Pitt, spisovatelka J. K. Rowling i Angelina Jolie sdílejí podobnou zkušenost jako Lady Gaga. Angelina dle svých slov pro Cosmopolitan upadla po úmrtí své matky do temnoty, nebyla schopná ráno vstát. K životu ji probudilo podepsání smlouvy na nový projekt.

Svým přiznáním chtějí celebrity docílit většího přijetí lidí s duševním onemocněním. Herec Leonardo DiCaprio či bývalý fotbalista David Beckham přiznali, že se potýkali s obsedantně kompulzivní poruchou. Zpěvák Elton John trpět bulimií a herečka Hayden Panettiere s Gwyneth Paltrow poporodní depresí. Mimo to nedávno zesnulá americká herečka Carrie Fisher z Hvězdných válek měla bipolární afektivní poruchu. V neposlední řadě zpěvák Adam Levine trpí hyperkinetickou poruchou pozornosti.

Zdroj: lifee.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku se objevil nový živočich, vědci jej našli omylem

Dům z kávy. Sedlina najde využití ve stavebnictví

Vzorek z asteroidu Bennu dorazil na Zem. Obsahuje uhlík i vodu, to má pomoci ke zjištění počátků života

Ve vesmíru možná existuje další oceán, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…