Dvanáct celebrit odhalilo svá duševní onemocnění, chtějí tak povzbudit ostatní

Zdroj fotografie: Pexels

Na obálkách časopisů vypadají celebrity šťastně a spokojeně. Ne pro všechny je však život procházkou růžovou zahradou. Některé z nich dosud tajily svou třináctou komnatu – duševní onemocnění. To si totiž nevybírá – potýkají se s ním i slavní a bohatí. Ti se teď rozhodli promluvit o svých obtížích, aby povzbudili ostatní.

Slyšet se nechala například slavná zpěvačka Lady Gaga. „Trpěla jsem depresemi a strachem celý svůj život. Naučila jsem se, aby smutek nezničil to, co je na mně skvělé. Musíte se vrátit, najít to jedno malé světýlko, které zbývá. Jsem šťastná, že jsem našla onu schovanou jiskřičku naděje,“ uvedla Lady Gaga pro Harper´s Bazaar.

Americká herečka a komička Ellen DeGeneres, herec Brad Pitt, spisovatelka J. K. Rowling i Angelina Jolie sdílejí podobnou zkušenost jako Lady Gaga. Angelina dle svých slov pro Cosmopolitan upadla po úmrtí své matky do temnoty, nebyla schopná ráno vstát. K životu ji probudilo podepsání smlouvy na nový projekt.

Svým přiznáním chtějí celebrity docílit většího přijetí lidí s duševním onemocněním. Herec Leonardo DiCaprio či bývalý fotbalista David Beckham přiznali, že se potýkali s obsedantně kompulzivní poruchou. Zpěvák Elton John trpět bulimií a herečka Hayden Panettiere s Gwyneth Paltrow poporodní depresí. Mimo to nedávno zesnulá americká herečka Carrie Fisher z Hvězdných válek měla bipolární afektivní poruchu. V neposlední řadě zpěvák Adam Levine trpí hyperkinetickou poruchou pozornosti.

Zdroj: lifee.cz

Autor článku

Zuzana Tomášková