Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dvanáct celebrit odhalilo svá duševní onemocnění, chtějí tak povzbudit ostatní

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Na obálkách časopisů vypadají celebrity šťastně a spokojeně. Ne pro všechny je však život procházkou růžovou zahradou. Některé z nich dosud tajily svou třináctou komnatu – duševní onemocnění. To si totiž nevybírá – potýkají se s ním i slavní a bohatí. Ti se teď rozhodli promluvit o svých obtížích, aby povzbudili ostatní.

Slyšet se nechala například slavná zpěvačka Lady Gaga. „Trpěla jsem depresemi a strachem celý svůj život. Naučila jsem se, aby smutek nezničil to, co je na mně skvělé. Musíte se vrátit, najít to jedno malé světýlko, které zbývá. Jsem šťastná, že jsem našla onu schovanou jiskřičku naděje,“ uvedla Lady Gaga pro Harper´s Bazaar.

Americká herečka a komička Ellen DeGeneres, herec Brad Pitt, spisovatelka J. K. Rowling i Angelina Jolie sdílejí podobnou zkušenost jako Lady Gaga. Angelina dle svých slov pro Cosmopolitan upadla po úmrtí své matky do temnoty, nebyla schopná ráno vstát. K životu ji probudilo podepsání smlouvy na nový projekt.

Svým přiznáním chtějí celebrity docílit většího přijetí lidí s duševním onemocněním. Herec Leonardo DiCaprio či bývalý fotbalista David Beckham přiznali, že se potýkali s obsedantně kompulzivní poruchou. Zpěvák Elton John trpět bulimií a herečka Hayden Panettiere s Gwyneth Paltrow poporodní depresí. Mimo to nedávno zesnulá americká herečka Carrie Fisher z Hvězdných válek měla bipolární afektivní poruchu. V neposlední řadě zpěvák Adam Levine trpí hyperkinetickou poruchou pozornosti.

Zdroj: lifee.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

První hmatatelný důkaz výbuchu supernovy: egyptský kámen Hypatia

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…