Společnost·1 minuta radosti
První úniková hra pro on-line výuku podpoří rozvoj myšlení a oživí distanční vyučování
On-line výuku oživí nová úniková hra pro prostředí Microsoft Teams. Vytvořil ji student Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni Patrik Vaněk, aby ostatní pedagogy inspiroval. „Cílem bylo dopřát žákům zajímavou a atraktivní výuku; oživit on-line výuku tak, aby nebyla pouze frontální. Zároveň jsem chtěl dát i ostatním učitelům návod, jak mohou ve svých hodinách únikovky použít,“
#distanční výuka#hra#on-line výuka#pedagogika#rozvoj myšlení#učitelé
On-line výuku oživí nová úniková hra pro prostředí Microsoft Teams. Vytvořil ji student Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni Patrik Vaněk, aby ostatní pedagogy inspiroval.
„Cílem bylo dopřát žákům zajímavou a atraktivní výuku; oživit on-line výuku tak, aby nebyla pouze frontální. Zároveň jsem chtěl dát i ostatním učitelům návod, jak mohou ve svých hodinách únikovky použít,“ uvedl tvůrce hry Patrik Vaněk. Zástupci společnosti Microsoft ho následně oslovili s prosbou o vytvoření webináře, který novou hru zájemcům z řad učitelů představí. Vaněk své nápady sdílí také ve facebookové skupině Únikovky ve škole, která dnes čítá již 5 tisíc členů.

Cílem hry je za pomoci znalostí, logického myšlení či nejrůznějších hádanek, indicií a stop získat klíč k opuštění daného prostředí. Splněním stanovených úkolů tedy hráč najde cestu ven. Únikové hry jsou součástí takzvaného problémového vyučování. Jedná se o metodu, která podporuje rozvoj myšlení, schopnost řešit problémy a překonávat překážky.
Klikněte, když vám článek udělal radost
Redaktor Pozitivních zpráv
Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!
Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.



