Byznys·1 minuta radosti

Pracovat by se mělo až po desáté ranní, píše italský deník

S vodou na mlýn všech milovníků dlouhého spánku a pozdního vstávání přišla italská La Repubblica. Opírá se o výzkum, který tvrdí, že práce brzo ráno způsobuje únavu a stres. Autorem studie je výzkumník Paul Kelley z univerzity v Oxfordu, který se tomuto tématu věnuje už delší čas. Ve své práci zpochybňuje běžně nastavenou pracovní dobu s tím, že chození

#článek#nápad#novinka#práce#pracovní doba#tip#vstávání#výzkum#ze světa

S vodou na mlýn všech milovníků dlouhého spánku a pozdního vstávání přišla italská La Repubblica. Opírá se o výzkum, který tvrdí, že práce brzo ráno způsobuje únavu a stres.

Autorem studie je výzkumník Paul Kelley z univerzity v Oxfordu, který se tomuto tématu věnuje už delší čas. Ve své práci zpochybňuje běžně nastavenou pracovní dobu s tím, že chození do zaměstnání v časných hodinách vede k nižší pracovní produktivitě a má negativní dopad na duševní i fyzické zdraví.

Kelley považuje tuto záležitost za velký společenský problém, s nímž by se mělo pracovat. Nezbývá než doufat, že bude jeho výzva vyslyšena a pracovní doba od deseti ráno brzy nebude jen z říše snů.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Kristýna Motlová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články