Příroda·1 minuta radosti
Po dekádě v zajetí se dvojice běluh vrátila do moře
Little Grey a Little White. Tak zní jména dvojice běluh, které strávily roky života v zajetí, většinu času v šanghajském zábavním parku. Nyní nastal čas pro jejich návrat do přirozeného prostředí. Přesun běluh z Číny do islandských vod se chystal měsíce dopředu. Zvířata bylo třeba připravit na náročnější přírodní podmínky u ostrova Heimaey, aby se
Little Grey a Little White. Tak zní jména dvojice běluh, které strávily roky života v zajetí, většinu času v šanghajském zábavním parku. Nyní nastal čas pro jejich návrat do přirozeného prostředí.
Přesun běluh z Číny do islandských vod se chystal měsíce dopředu. Zvířata bylo třeba připravit na náročnější přírodní podmínky u ostrova Heimaey, aby se zde pak snáz adaptovala. U jejich přesunu byli přítomni odborníci, kteří dohlédli na zdraví dvojice a hladký průběh celého procesu. Následoval jejich pobyt ve speciálních islandských bazénech, kde proběhla finální fáze jejich adaptace.
Jelikož strávily běluhy většinu svého života v zajetí, volný pobyt v oceánu by pro ně byl příliš riskantní. Novým domovem se jim tak stalo rozsáhlé chráněné útočiště, které jim poskytne tytéž benefity jako volná příroda, ale neohrozí je na životě. Světovou populaci běluh tvoří přibližně 200 tisíc jedinců, ohrožuje ji mimo jiné lov.
Zdroj: bbc.co.uk, livescience.com
Klikněte, když vám článek udělal radost
Redaktor Pozitivních zpráv
Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!
Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.



