Ze světa·1 minuta radosti

Kadeřnictví jako terapie. Holiči podstoupili výcvik, aby pomohli klientům s trápením

Jak vyřešit nárůst duševních problémů a současný nedostatek psychologické pomoci? S kuriózním řešením přišlo tasmánské holičství, které se rozhodlo vyškolit tamější pracovníky k poskytování psychoterapeutické pomoci. Ke kadeřníkovi si tak mohou lidé přijít nejen pro nový sestřih, ale také pro užitečnou radu. O projektu informoval server ABC News. Dvoudenní trénink psychické pomoci podstoupili holiči z

#duševní zdraví#kadeřnictví#psychoterapie#Tasmánie#terapie

Stylish by professionals you can trust. Mirror reflection of a young beautiful hairdresser doing her clients hair with a hair drier on the background of the hairdressing salon

Jak vyřešit nárůst duševních problémů a současný nedostatek psychologické pomoci? S kuriózním řešením přišlo tasmánské holičství, které se rozhodlo vyškolit tamější pracovníky k poskytování psychoterapeutické pomoci. Ke kadeřníkovi si tak mohou lidé přijít nejen pro nový sestřih, ale také pro užitečnou radu. O projektu informoval server ABC News.

Dvoudenní trénink psychické pomoci podstoupili holiči z Launcestonu v severní Tasmánii, aby byli schopní pomoci klientům, kteří se necítí dobře. Holič Alex Toscan projekt spustil poté, co několik jeho klientů spáchalo sebevraždu – uvědomil si totiž, že možná on a jeho kolegové mohou pomoci.

Můžeme zjistit, zda se někdo chová trochu jinak nebo zda se v jeho životě stalo něco, co ho ovlivnilo a s čím bojuje. Možná jim můžeme pomoci,“ vysvětluje Alex Toscan svoje pohnutky.

Kadeřníci a holiči si s klienty povídají a dozvídají se mnoho věcí z jejich života. Pokud uslyší, že má někdo problémy, mohou mu ukázat správný směr. Jak sami říkají, nejsou žádní terapeuti ani psychologové, díky školení však již tuší, jak lidem alespoň trochu pomoci.

U kadeřníků to přitom v Launcestonu končit nemusí. Podle starosty Alberta van Zettena by další na řadě mohli být třeba taxikáři.

Zdroj: abc.net, examiner.com

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Aneta Šmejcová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články