Společnost·1 minuta radosti

Dvojitá radost. Sestřeleným terčem pomůžou biatlonisté nevidomým

Závodníci české biatlonové reprezentace mají v letošní sezóně o důvod víc snažit se mít přesnou mušku. Vedle kvalitního sportovního výsledku jim je dodatečnou motivací i skutečnost, že každý jejich sestřelený terč podpoří nevidomé děti částkou 500 korun. „Myšlenka projektu má v sobě ohromnou sílu – pomoc dětem přímo navázaná na náš sport, na výsledky českých závodníků. Jejich

#biatlon#Česko#děti#dms#handicap#nadace#pomoc#sport#sportovci

Závodníci české biatlonové reprezentace mají v letošní sezóně o důvod víc snažit se mít přesnou mušku. Vedle kvalitního sportovního výsledku jim je dodatečnou motivací i skutečnost, že každý jejich sestřelený terč podpoří nevidomé děti částkou 500 korun.

Myšlenka projektu má v sobě ohromnou sílu – pomoc dětem přímo navázaná na náš sport, na výsledky českých závodníků. Jejich výkony tak dostanou další rozměr. Vedle emocí na straně fanoušků současně podpoří i dobrou věc. Jednoduše řečeno, pomůže každá proměna terče z černé na bílou,“ okomentoval projekt sportovní ředitel českého biatlonového svazu Ondřej Rybář.

Za projektem Trefa pro Leontinku stojí Generali Česká pojišťovna ve spolupráci s Českým svazem biatlonu Nadací Leontinka, která podporuje děti se zrakovým handicapem. Vybrané prostředky využije na financování rané péče u takových dětí, jejímž cílem je především eliminovat nebo zmírnit důsledky postižení a poskytnout jim i jejich rodinám patřičnou podporu.

Peníze věnuje skrze biatlonisty právě Generali Česká pojišťovna. A nepůjde o malé částky. Pro představu – jen za uplynulý víkend první biatlonová zastávka sezóny zajistila nadaci 122 500 korun. Zapojit se mohou i fanoušci, a to zasláním DMS v ceně 60 korun ve tvaru DMS TREFA 60.

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Kristýna Motlová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články