Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český pavilon získal na Expo 2015 cenu za architekturu

Pavilon navrhlo brněnské architektonické studio Chybik+Kristof. Zdroj: Michal Cetkovský

S bronzovým oceněním za architekturu se s výstavou Expo 2015 rozloučil český pavilon. Naši republiku předběhlo pouze Chile a vítězné Spojené království.

Pavilon navrhlo brněnské architektonické studio Chybik+Kristof. Sestavený je z recyklovatelných modulů, je možné ho demontovat, převézt zpátky do Česka a zde pro něj najít další využití. Zájem o budovu má třeba pražské výstaviště. Návštěvníci výstavy se v pavilonu mohli seznámit s naší republikou, kraji a vědeckými úspěchy.

„Nechtěli jsme vytvořit jen galerii, ale něco užitného a zábavného. Výstavní den pro návštěvníky bývá náročný. My jim nabídneme bazén, bar a restauraci i amfiteátr, ve kterém se budou konat divadelní představení. Na střeše bude umístěna zahrada,“ uvedl pro idnes.cz před začátkem výstavy Ondřej Chybík. Nechyběly ani galerijní prostory a výhled na celý areál.

Pro český pavilon to nebylo v Miláně první ocenění. Už v průběhu výstavy získal třeba cenu pro nejpohodovější pavilon nebo pro pavilon nejvstřícnější k dětem.

Výstava Expo 2015 trvala šest měsíců. Poslední říjnovou sobotu se návštěvníkům otevřela naposledy. Celkem ji navštívilo přes dvacet milionů lidí.

Zdroj: idnes.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.