Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Americký učitel je vzorem pro ostatní. Každé ráno pochválí všechny své žáky

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Velice inspirativní a motivující rituál zavedl ve své třídě učitel Chris Ulmer. Výuku nezačne, dokud každého ze svých žáků nepochválí a posléze si s ním neplácne. A to není zdaleka všechno, co pro své studenty dělá.

Chris Ulmer pracuje se svou třídou ve floridském městě Jacksonville už tři roky. Třídu navštěvují žáci se zvláštními potřebami. „Jako učitel speciální pedagogiky mám žáky s různými potížemi, ale všichni mají jedno společné – reprezentují lásku a vše, co je na tomto světě správné,“ říká učitel.

Ulmera však trápil pocit, že společnost takovým dětem a lidem obecně příliš nerozumí a chtěl to změnit. Přišel s nápadem založení třídního blogu o dětech a jejich diagnózách. Cílem bylo, aby se společnost dozvěděla o problematice víc a měla pro postižené větší pochopení. „Chceme šířit lásku, empatii a přijetí lidí se zvláštními potřebami,“ vysvětluje iniciátor.

Blog díky souhlasu rodičů vznikl a Ulmer začal měsíčně dávat část svého platu na propagaci stránek. Ve volném čase psal příspěvky nebo natáčel videa. Právě v jednom z nich Ulmer skládá svým žákům komplimenty. Sám učitel to považuje za skvělý způsob, jak zvýšit výkonnost studentů a motivovat je k práci.

Na stránkách třídy lze najít řadu dalších videí. Děti v nich hovoří o svých diagnózách nebo ukazují své výjimečné nadání – v jednom například chlapec bez problémů postupně vyjmenuje všechny americké státy včetně hlavních měst.

Do budoucna má třída v plánu vydat knihu. Bude plná příběhů od rodičů s postiženými dětmi a měla by tak pomoct každému, kdo takové děti také vychovává. „Každý jsme jiný, ale jsme v tom společně,“ shrnuje Ulmer.

Související články

Zaručeně zlepší den

Cestujte bez stresu – spousta tipů pro pohodové a bezstarostné cestování

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

NASA chce zavést jednotný lunární čas

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…