Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Americký učitel je vzorem pro ostatní. Každé ráno pochválí všechny své žáky

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Velice inspirativní a motivující rituál zavedl ve své třídě učitel Chris Ulmer. Výuku nezačne, dokud každého ze svých žáků nepochválí a posléze si s ním neplácne. A to není zdaleka všechno, co pro své studenty dělá.

Chris Ulmer pracuje se svou třídou ve floridském městě Jacksonville už tři roky. Třídu navštěvují žáci se zvláštními potřebami. „Jako učitel speciální pedagogiky mám žáky s různými potížemi, ale všichni mají jedno společné – reprezentují lásku a vše, co je na tomto světě správné,“ říká učitel.

Ulmera však trápil pocit, že společnost takovým dětem a lidem obecně příliš nerozumí a chtěl to změnit. Přišel s nápadem založení třídního blogu o dětech a jejich diagnózách. Cílem bylo, aby se společnost dozvěděla o problematice víc a měla pro postižené větší pochopení. „Chceme šířit lásku, empatii a přijetí lidí se zvláštními potřebami,“ vysvětluje iniciátor.

Blog díky souhlasu rodičů vznikl a Ulmer začal měsíčně dávat část svého platu na propagaci stránek. Ve volném čase psal příspěvky nebo natáčel videa. Právě v jednom z nich Ulmer skládá svým žákům komplimenty. Sám učitel to považuje za skvělý způsob, jak zvýšit výkonnost studentů a motivovat je k práci.

Na stránkách třídy lze najít řadu dalších videí. Děti v nich hovoří o svých diagnózách nebo ukazují své výjimečné nadání – v jednom například chlapec bez problémů postupně vyjmenuje všechny americké státy včetně hlavních měst.

Do budoucna má třída v plánu vydat knihu. Bude plná příběhů od rodičů s postiženými dětmi a měla by tak pomoct každému, kdo takové děti také vychovává. „Každý jsme jiný, ale jsme v tom společně,“ shrnuje Ulmer.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…