Zoologické zahrady v Česku nalákaly na mláďata nejvíce lidí v historii

Zdroj fotografie: Simona Jiříčková/ZOO Dvůr Králové

České zoologické zahrady hlásí rekordy v počtu návštěvníků za minulý rok. Největší nárůst zaznamenala pražská, ostravská nebo také liberecká zoo. Zvýšenou návštěvnost hlásí vedení zahrad prakticky vždy krátce po narození mláďat. Například v královédvorské zoo přišlo nejvíce lidí v červenci ve dnech narození žirafího mláděte.

Podle mluvčí královédvorské zoologické zahrady Andrey Jiroušové je to běžný fenomén. ,,Prakticky pokaždé, když se nám narodí nějaká mláďata, máme vyšší návštěvnost. Třeba loni v červenci se nám narodila žirafa a dveře se u nás netrhly. O letních prázdninách přišlo přes čtvrt milionu lidí,” vysvětluje Jiroušová. V pražské zoo se za celý loňský rok narodilo 1300 mláďat. Nejoblíbenější u dětí bylo slůně, díky kterému dorazilo do pavilonu rekordních jeden a půl milionu návštěvníků.

V Olomouci se snažili nalákat na nové druhy zvířat. ,,Největší zájem lidí byl v době, kdy jsme měli v zoo žraloky. Tehdy to byli první žraloci v České republice. Dalším milníkem bylo období, když jsme otevřeli průchozí výběh pro makaky, což byla opravdu rarita. Nejbližší podobný výběh byl až v Nizozemsku,” uvádí mluvčí olomoucké zoo Karla Břečková. Díky zvýšenému zájmu návštěvníků tak mohou zahrady zpětně investovat do péče o zvířata a o krmivo. Pro ilustraci – slon spořádá za jeden rok krmivo až za 150 tisíc korun.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek