Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Život v zahraničí láká stále více Čechů. Digitální nomádství je trendy

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie: Pexels

Lákalo vás vyzkoušet si, jaké je žít delší dobu v zahraničí? Pokud máte zaměstnání, které lze vykonávat na dálku, není nad čím váhat a co odkládat. Otestujete tak životní styl, kterému přichází na chuť stále více Čechů, uvedl server iRozhlas.

Nad digitálním nomádstvím uvažuje čím dál více Čechů, kterým se nechce platit vysoké ceny za energie a bydlení v zimních měsících. Mnoho z nich proto mizí za sluncem, teplem a nízkými náklady v jižní Americe nebo Asii. „Asi by mě nelákalo být půl roku na jednom místě, ale vždycky tak trochu cestovat, trochu pracovat, taková ta kombinace tři, čtyři hodiny dopoledne pracovat, potom jít objevovat, večer zase chvíli pracovat, přejet někam jinam,“ popsal šestadvacetiletý Martin Koudela.

Na tyto lidi cílí nová vízová politika stále více zemí světa. Podle amerického migračního institutu momentálně už více než čtyřicet zemí světa nabízí speciální víza pro digitální nomády. Pokud zůstanou v zemi půl roku nebo rok, přináší do místní ekonomiky zajímavé peníze. Tamní vlády proto vymýšlejí, jak tyhle mladé a neklidné v zemi udržet. „V době covidu jenom tady na Bali uvízlo přes pět tisíc digitálních nomádů. Vezměte si, že oni tady každý den po dobu dvou let utráceli za ubytování, za jídlo, za alkohol. Jejich peníze pomohly spoustě lidí a oni sami přitom měli životní náklady mnohonásobně nižší než doma v Evropě nebo v Americe,“ vysvětlil taxíkář Fred z indonéského ostrova Bali.

Zdroj: iRozhlas

Související články

Zaručeně zlepší den

Na jaké technologické novinky se letos můžeme těšit? Třeba na orgány z 3D tiskárny

Velryba je hrdá na svého potomka. Pochlubila se jím turistům

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…