Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Žena splnila bratrovi vánoční přání díky lidem na internetu

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: reddit.com

Sociální sítě mohou být opravdu šikovným pomocníkem v řadě situací. Třeba když chcete svému bratrovi koupit oblíbenou hračku, ale nemůžete ji nikde sehnat. Dobří lidé internetu vám v takové situaci možná milerádi pomohou, stejně jako v jednom americkém příběhu.

Maxovi je 25 let, kvůli mentálnímu postižení ale jeho duševní stav odpovídá věku zhruba pěti let. Není proto divu, že si letos k Vánocům přál modré policejní auto Hummer. Maxova sestra chtěla bratrovi jeho přání splnit, ale narazila. Hračka se totiž vyráběla v roce 2000 a už nebyla k sehnání.

Žena nicméně neváhala a na webové stránky Reddit sdílela svou prosbu společně s celým příběhem. Vysvětlila také, že Max si oblíbil přesně tento model. Zkoušela ho ošálit podobnými auty nebo totožnými modely v jiné barvě, nic však nezabralo. Na závěr svého příspěvku proto přidala výzvu: „Pokud máte toto auto, dejte ho prosím na eBay!“.

Netrvalo dlouho a první exemplář se na stránkách objevil. Ten záhy koupili zástupci serveru Reddit, aby jím Maxe i jeho sestru potěšili. Posléze se ozvala i samotná firma Tonka, která auta vyrábí, s příslibem doručení zásilky obsahující hned několik těchto hraček. Jisté tedy je, že dobří lidé existují a že Maxe letos čekají Vánoce v duchu splněných přání.

Zdroj: sunnyskyz.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Jak na prevenci rakoviny prsu? Přečtěte si 9 tipů na zdravá prsa od neziskovky Loono

Student VUT v Brně vymyslel mobilní aplikaci, která zdarma doučí děti matematiku

Inspirativní rozhovor

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Přečtěte si rozhovor se studentkou, která pracuje v brněnském Kontaktním centru pro lidi bez domova.