Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Žena splnila bratrovi vánoční přání díky lidem na internetu

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: reddit.com

Sociální sítě mohou být opravdu šikovným pomocníkem v řadě situací. Třeba když chcete svému bratrovi koupit oblíbenou hračku, ale nemůžete ji nikde sehnat. Dobří lidé internetu vám v takové situaci možná milerádi pomohou, stejně jako v jednom americkém příběhu.

Maxovi je 25 let, kvůli mentálnímu postižení ale jeho duševní stav odpovídá věku zhruba pěti let. Není proto divu, že si letos k Vánocům přál modré policejní auto Hummer. Maxova sestra chtěla bratrovi jeho přání splnit, ale narazila. Hračka se totiž vyráběla v roce 2000 a už nebyla k sehnání.

Žena nicméně neváhala a na webové stránky Reddit sdílela svou prosbu společně s celým příběhem. Vysvětlila také, že Max si oblíbil přesně tento model. Zkoušela ho ošálit podobnými auty nebo totožnými modely v jiné barvě, nic však nezabralo. Na závěr svého příspěvku proto přidala výzvu: „Pokud máte toto auto, dejte ho prosím na eBay!“.

Netrvalo dlouho a první exemplář se na stránkách objevil. Ten záhy koupili zástupci serveru Reddit, aby jím Maxe i jeho sestru potěšili. Posléze se ozvala i samotná firma Tonka, která auta vyrábí, s příslibem doručení zásilky obsahující hned několik těchto hraček. Jisté tedy je, že dobří lidé existují a že Maxe letos čekají Vánoce v duchu splněných přání.

Zdroj: sunnyskyz.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.