Taja Sevelle před lety uvažovala nad tím, jak zužitkovat akry nevyužité půdy v Detroitu. Napadlo ji vytvořit hnutí, které by zajistilo pěstování plodin na této opuštěné ploše, což by nakrmilo chudé lidi v okolí. Projekt se rozběhl a vedle svého původního cíle napomohl utužit komunitu i zvelebit prostředí.
Realizace začala třemi zahradami zprovozněnými v roce 2005. O pouhé dva roky později už bylo zahrad přes 190, a to nejen v Detroitu, ale například i na Haiti. Zahrady celkem produkovaly čerstvou zeleninu pro více než 50 tisíc lidí, kteří ji potřebovali.
I nyní projekt pokračuje v rozšiřování městského farmaření a poskytování jídla potřebným. Navíc podporuje zájemce v pěstování vlastního jídla a snaží se zvýšit povědomí o příbuzných tématech, jako je zdraví, zemědělství ve městech nebo tvorba pracovních míst. Do projektu je možné zapojit se vlastními silami i zasláním libovolné částky na jeho rozvoj.
Zdroj: goodnewsnetwork.org
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň
Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…