Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Za přečtenou knížku dostanou děti peníze, které věnují na pomoc druhým

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Projekt Čtení pomáhá funguje už asi pět let a zapojilo se do něj přes 200 tisíc dětí. Díky němu se prostřednictvím dětských čtenářů podpořilo 385 dobročinných aktivit, ke kterým směřovalo 37 milionů korun. Autoři projektu se snaží motivovat malé čtenáře ve čtení a zároveň jim dát šanci podpořit aktivity, které mají smysl a pomohou potřebným. Kromě dětí se do projektu zapojují také známé osobnosti jako například Zdeněk Svěrák, Marek Eben nebo Jiří Dědeček.

Čtení pomáhá funguje na principu, že děti za přečtenu knihu získávají peníze, kterými mohou podpořit dobrou věc. „O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodují právě dětští čtenáři. Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit padesát korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených charitativních akcí. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí až 10 milionů korun,“ vysvětlují autoři projektu na svých stránkách.

Projekt se stává čím dál oblíbenějším a denně se podle autorů projektu do něj zaregistruje šedesát nových účastníků. Velký vliv na to má i výběr knih, ze kterých mohou děti na stránkách vybírat. Své oblíbené knihy tam najdou jak ti nejmenší, tak děti prvního či druhého stupně i středoškoláci. Mezi nabízenými knihami nechybí ani například díly Harryho Pottera od J. K. Rowling nebo česká klasika Bylo nás pět od Karla Poláčka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští studenti berou v celosvětové investiční soutěži bronz

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Vzácné vikingské poklady našli amatérští archeologové v Dánsku

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…