Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Za přečtenou knížku dostanou děti peníze, které věnují na pomoc druhým

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Projekt Čtení pomáhá funguje už asi pět let a zapojilo se do něj přes 200 tisíc dětí. Díky němu se prostřednictvím dětských čtenářů podpořilo 385 dobročinných aktivit, ke kterým směřovalo 37 milionů korun. Autoři projektu se snaží motivovat malé čtenáře ve čtení a zároveň jim dát šanci podpořit aktivity, které mají smysl a pomohou potřebným. Kromě dětí se do projektu zapojují také známé osobnosti jako například Zdeněk Svěrák, Marek Eben nebo Jiří Dědeček.

Čtení pomáhá funguje na principu, že děti za přečtenu knihu získávají peníze, kterými mohou podpořit dobrou věc. „O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodují právě dětští čtenáři. Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit padesát korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených charitativních akcí. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí až 10 milionů korun,“ vysvětlují autoři projektu na svých stránkách.

Projekt se stává čím dál oblíbenějším a denně se podle autorů projektu do něj zaregistruje šedesát nových účastníků. Velký vliv na to má i výběr knih, ze kterých mohou děti na stránkách vybírat. Své oblíbené knihy tam najdou jak ti nejmenší, tak děti prvního či druhého stupně i středoškoláci. Mezi nabízenými knihami nechybí ani například díly Harryho Pottera od J. K. Rowling nebo česká klasika Bylo nás pět od Karla Poláčka.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.