Vznikající česká aplikace po načtení kódu prozradí škodlivé látky v kosmetice

Zdroj fotografie: Facebook GreenScan

Zatočit s kosmetikou, která je plná škodlivé chemie pro lidský organismus, se rozhodli autoři nové české aplikace. Novinka s názvem GreenScan má po načtení kódu ukázat, jaké škodlivé látky daná kosmetika obsahuje a s nimi spojené hrozby.

Uživatel si může výběr i úžeji specifikovat, preferuje-li například kosmetiku netestovanou na zvířatech, nebo je na některé konkrétní látky alergický. V případě odhalení nevhodných látek má pak aplikace nabídnout přípravek jiný i umožnit jeho nákup.

Jednotlivé složky v drogistických výrobcích tým autorů posuzuje na základě dostupných analýz a výzkumů i celosvětových databází mezinárodních chemických institucí. Spolupracují ale také s odborníky v oboru. V budoucnu by podle plánů autorky Žanety Havírové a jejího týmu mohla kromě kosmetiky vyhodnocovat i například složení oděvů či potravin.

Aplikace je v současné době ve fázi vzniku, její spuštění je plánované do konce roku. Na crowdfundingovém serveru HitHit její vznik podpořilo více než 420 lidí celkovou částkou 280 tisíc korun.

Autor článku

Profilový obrázek