Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vzhůru do oblak vstříc zelenější budoucnosti. British Airways se zbavuje dalších plastů

Zdroj fotografií: britishairways.com

Současný trend velí omezit používání jednorázových plastů a platí přitom, že čím více, tím lépe. Největší britská aerolinka proto se svým letošního předsevzetím nezůstala zbytečně při zemi.

Britská letecká společnost British Airways chce letos z palub svých letadel odstranit až 700 tun jednorázových plastových výrobků. To je množství, které by dokázalo naplnit až 30 tisíc běžných cestovních zavazadel. Plastovým příborům, taškám i obalům na přikrývky či sluchátka, které pak putují přímo do popelnice, tak zřejmě odzvonilo. Vedení společnosti je hodlá nahradit udržitelnějšími alternativami z bambusu nebo papíru. Plastové láhve na vodu zatím zůstávají, přednost však dostanou ty z recyklovaného plastu.

Letecký gigant se k celkovému snížení dopadu na životní prostředí zavázal již loni. Do roku 2050 chce dosáhnout nulových emisí. Svou uhlíkovou stopu kompenzuje investicemi do nových a úspornějších letadel i do vývoje udržitelných paliv.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.