Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vyhledávač Ecosia vysazuje za vyhledávání uživatelů stromy

Zdroj fotografie: screen ecosia.org

Někdy je pomoc dobré věci opravdu snadná. Jedním z takových případů je i webový vyhledávač Ecosia. Ten funguje obdobně jako jiné vyhledávače, ovšem přidává bonus navíc – za aktivitu uživatelů vysazuje opravdové stromy.

Zájemce si jednoduše přidá Ecosii do svého internetového prohlížeče jako rozšíření. Tím je služba aktivována. Při používání vyhledávač zaznamenává aktivitu uživatele a na jejím základě sází stromy. Průměrně je potřeba uskutečnit 45 vyhledávání, aby přibyl v přírodě jeden strom. Tento přehled se zobrazuje v uživatelském rozhraní.

Ecosii umožňuje výsadbu příjem z reklam. Díky nim a aktivním uživatelům už projekt zasadil přes 20 milionů stromů. Růst tohoto počtu je možné sledovat online, kde nový strom přibývá každou 1,7 vteřinu. Cílem projektu je dosáhnout do roku 2020 miliardy vysazených stromů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.