Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vozíčkář zdolal sedm maratonů za sedm dní

Závodník na konci africké části série maratonů. Foto: Darren Edwards

Angličan Darren Edwards zvládl na speciálním kole – handcycle – zdolat sedm maratonů na sedmi kontinentech během jednoho týdne. Soutěž World Marathon Challenge začala 31. ledna na Antarktidě. Výtěžek, který Edwards získal od svých příznivců, věnoval na dobročinné účely. Uvedl to server BBC.

Edwards byl armádním záložníkem a připravoval se na své první zaměstnání jako učitel dějepisu. Jeho velkým koníčkem bylo horolezectví, před sedmi lety však při sestupu po skalní stěně vysoké 37 metrů spadl a ochrnul od pasu dolů. Edwards se však nevzdal a sportu se rozhodl věnovat i nadále.

Výzva World Marathon Challenge probíhá na každém ze sedmi kontinentů. Bezmála tři sta kilometrů překonal Edwards za zhruba 25 hodin, nejnáročnější pro něj byla Antarktida. V Africe probíhal závod v Kapském Městě, v Austrálii ve městě Perth. Za zástupce Asie byla zvolena Dubaj a za Evropu Madrid. V Jižní Americe závodili maratonci na severovýchodě Brazílie a vše končilo v severoamerickém městě Miami.

Edwardsova výzva vynesla téměř 50 tisíc liber, které věnoval charitativní organizaci Armed Forces Para-Snowsport Team, která podporuje zraněné a nemocné vojáky. Kromě Edwardse na handcyclu se akce zúčastnil i William Tan na invalidním vozíku, kterému jeden maraton trval v průměru pět hodin.

Související články

Zaručeně zlepší den

Kancelářské krysy pomalu mizí. Mladí chodí do práce originálně oblečení

Pečujte o svůj mikrobiom. Předejdete tak Parkinsonovi, zjistili vědci

Pomalá móda: O čem je Projekt 333? Vyzkoušejte možnosti udržitelnosti

Dnes začíná Pražské Quadriennale, těšte se na unikátní zážitek

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…