Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vlastní vědeckotechnický park máme už i v Česku

2 minuty radosti
Foto: TechTower

Technologičtí nadšenci, programátoři a začínající podnikatelé nebo studenti si v Plzni přijdou na své. Město na začátku února otevřelo prostor pro inovativní podnikání, unikátní TechTower, o čemž informoval server České noviny a TechTower.

TechTower poskytuje flexibilní kancelářské a coworkingové prostory, restauraci i kavárnu, zázemí pro konference a workshopy, velký multifunkční sál, laboratoř virtuální reality, sdílené dílny a experimentální vybavení pro nápady, které mohou změnit svět. „TechTower se díky svému charakteru, viditelnosti i konferenčním aktivitám stane atraktivním místem setkávání odborníků, mladých talentů, profesionálů, institucí a investorů. Stane se značkou inovátorství, odvahy a nového byznysu,“ uvádí realizátoři projektu na svém webu.

Technologický park vznikl v budově bývalého pivovaru Světovar, která prošla důkladnou přestavbou. S výstavbou TechToweru začalo město Plzeň v prosinci 2019. Jedná se o jeden z největších projektů v historii. „Vznikají tu nové a perspektivní pracovní příležitosti a dáváme tím jasný signál, že Plzeň už nebude montovnou, ale městem s přidanou hodnotou, kde podporujeme moderní technologie a rozvíjíme chytré mozky a chceme je tu udržet,“ uvedl plzeňský primátor Roman Zarzycký.

Související články

Zaručeně zlepší den

Restaurace začínají nabízet předplatné, aby si zajistily návštěvnost

Tropické pralesy se postupně obnovují a přijímají megatuny uhlíku, ukazuje nová studie

Roztomilá opička potěší malé i velké. Pozadu nezůstává ani tučňák a hrdlička

Podmořský svět ukrývá nepoznané krásy, třeba opeřenou hvězdici – lilijici

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…