Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vědci vynalezli domácí test na koronavirus

Zdroj ilustračních fotografií: Canva

Testování na koronavirus z pohodlí domova? I to může být realita. Vídeňští vědci představili v nedávné době přelomovou novinku- vynalezli jednoduchý a levný test na covid-19. Ten nepotřebuje žádné speciální laboratorní vybavení ani odbornou znalost.

Na vynálezu unikátního testu se podíleli odborníci z Institutu pro molekulární biotechnologii, Akademie věd a Institutu pro molekulární patologii. Nejnovější poznatky publikovali v odborné studii. Podle výzkumníků je objev zásadní především pro chudé země s omezenými zdroji.

Výhodou nového způsobu testování je jeho rychlé a snadné vyhodnocení, které je možné pouhým pohledem. V případě pozitivního výsledku se totiž vzorek do 30 minut zbarví z fialové na světle modrou. K odběru a vyhodnocení tedy není nutné žádné speciální výbavy ani znalosti expertů. Vzorek musí být akorát půl hodiny vystaven teplotě 63 stupňů Celsia, které lze dosáhnout i s pomocí běžného kuchyňského náčiní.

Doufáme, že naše metoda pomůže lidem nejen v průmyslových zemích, ale hlavně ve všech rozvojových zemích. Přesné, dostupné a rychlé testy ke zjištění koronavirové nákazy jsou potřeba všude na světě,“ uvedl ke svému objevu výzkumník Julius Brennecke.

Související články

Z domova

Čeští vědci vynalezli nové testy na koronavirus a chřipku

Z domova

Vědci z Brna slaví světový úspěch v boji proti koronaviru

Z domova

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Zdraví

Rouška budoucnosti. Izraelský vynález bude samočistící a nabíjecí

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Brněnské vánoční trhy pomáhají i opuštěným zvířatům

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…