Ve zlínské zoo se narodil vzácný tapír. V Praze odchovali tři kormorány

Zdroj fotografie: pixabay.com

Návštěvníci zlínské zoo mají v posledních dnech mimořádnou možnost vidět několik týdnů staré mládě tapíra čabrakového. Jedná se o čtvrté mládě tohoto druhu lichokopytníka narozené v Evropě za poslední rok. V pražské zoo se pak podařilo odchovat tři mladé kormorány černobílé. Ti se vylíhli v polovině června a nyní již přesídlili do venkovní voliéry v Ptačích mokřadech.

Zlínský tapír je teprve druhým mládětem samice Nadiry a samce Barua. Podle ředitele zlínské zoo Romana Horského proběhl porod bez komplikací. „První dny bylo mládě s matkou ve vnitřní ubikaci, kde byli oba pod neustálým dohledem. Zatím mládě nebudeme vypouštět do výběhu, kde mu stále hrozí nebezpečí,“ uvedl Horský. Sameček nyní nemá jméno, ale na konci září bude pokřtěn při příležitosti 70. výročí otevření zahrady.

Pracovníci pražské zoo měli v posledních měsících napilno v pavilonu ptáků. Vylíhli se jim tam totiž tři mláďata kormorána černobílého. Jedná se o první odchov tohoto druhu kormorána v českých a slovenských zahradách. „Nyní je pražské hejno se čtrnácti dospělci a třemi mláďaty největším v Evropě,“ uvedl kurátor chovu ptáků Antonín Vaidl. Kromě kormoránů se letos v Praze podařilo odchovat také například mládě varana moluckého, tři mláďata vzácných lemurů vari bělopasých, dvě mláďata soba karelského nebo hříbě koně Převalského.

Zdroj: ČTK

Autor článku