V Třebíči budou po městě jezdit moderní autobusy s nabíječkami a wi-fi

Zdroj fotografie: ICOM transport

Vozový park třebíčské městské hromadné dopravy se v nadcházejícím roce dočká rozsáhlé modernizace. Podle plánů vedení společnosti začnou na mnoha spojích jezdit místo starých vozů technicky vyspělejší autobusy. Zlepšování služeb cestujícím se však promítne i do ceny jízdného, v základní sazbě bude dražší o dvě koruny.

Kromě toho, že všech třiadvacet vozů sloužících v Třebíči bude nízkopodlažních, bude možné si nově koupit jízdenku u řidiče i s bezkontaktní platební kartou. „Doufáme, že nová možnost placení jízdného nám přiláká spoustu nových cestujících,“ svěřil se vedoucí odboru Městského úřadu v Třebíči Aleš Kratina. Nově také pasažéři uslyší i zvukové hlášení zastávek.

Přelomovou novinkou však budou nabíječky na telefon a wi-fi připojení na internet. „To už lze považovat za nadstandard. V autobusech budou vidět prvky, které jinde nejsou úplně tak běžné,“ vysvětlil Milan Dygrýn, ředitel společnosti TRADO-MAD, která zajišťuje dopravu ve městě. Jedinou nevýhodou je zdražení jízdného, to se zvýší v základní sazbě o dvě koruny. Nově bude nyní klasická jízdenka stát dvanáct korun.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek