Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze se otevřela první ubytovna pro handicapované lidi bez domova

Zdroj fotografie: Unsplash

Lidé bez domova se často nedostanou „na ulici“ vlastní vinou. Mnoho z těch, kteří nemají střechu nad hlavou, se ocitlo v těžkých životních situacích například vinou nemoci nebo úrazu. Organizace Naděje pro takto postižené otevírá v Praze ubytovnu.

Nezisková organizace Naděje zahájila v neděli 1. prosince zimní humanitární pomoc pro lidi bez domova v Praze, Libereckém, Středočeském a Ústeckém kraji.V Praze navíc letos na zimu poprvé otevřela ubytovnu pro lidi bez domova s handicapem. Současně začali sloužit noční služby terénní pracovníci organizace, kteří vyhledávají ohrožené lidi přímo v místech, kde přežívají.

V zařízení bude přítomna i sociální pracovnice se zdravotní sestrou. „Situace posledních let nám ukazuje, že přibývá starých, nemocných a handicapovaných lidí bez střechy nad hlavou, proto jsme bojovali za celodenní zařízení,“ uvedla Gabriela Sčotková z pražské pobočky Naděje. Organizace během loňské zimy poskytla lidem bez domova 37 222 noclehů, vydávala potravinovou a materiální pomoc (oblečení, boty, spacáky). Mimo to poskytovala základní zdravotnická ošetření, v případech zhoršeného zdravotního stavu zajišťovala převoz lidí do návazných zařízení.

Naděje vznikla v roce 1995 jako jedna z prvních neziskových organizací v České republice. Poskytuje pomoc starým lidem v nouzi, bez domova, s handicapem, ohroženým rodinám, dětem a mládeži.

Zdroj: nadeje.cz, inspirante.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…