V Praze otevřeli knihovnu materiálů. Pomůže studentům i architektům v tvorbě

Zdroj fotografie: Facebook Knihovny materiálů

Velmi netradiční knihovna je nově v Praze k dispozici architektům, designérům nebo studentům. V regálech totiž najdou namísto knih nejrůznější vzorky materiálů. Hlavní myšlenkou projektu je oslovit cílovou skupinu tak, aby zde mohli čerpat inspiraci a cenné informace. Knihovna má k dispozici kolem dvou tisíc vzorků.

Co všechno lze v nové knihovně najít? Hlavním kritériem exponátů, materiálů, je jejich inovativnost ve svém oboru. „Máme tu i takové rarity jako matrace z lidských vlasů nebo šnečí trus, jenž se dá použít třeba k výrobě vizitek,“ vysvětlila architektka a manažerka pražské knihovny Pavlína Jochcová. Návštěvníkům ale neprozrazuje, k čemu materiály mohou sloužit. Vše nechává na fantazii, aby rozšířila lidský myšlenkový prostor.

V knihovně se můžete setkat zpravidla se dvěma typy lidí. První skupina je ta, která hledá spíše inspiraci. Druhý typ zákazníků většinou chodí konzultovat nápady a hledat řešení. „Občas přijde celé designérské oddělení firmy, častěji jsou to ale jednotlivci,“ uvedla Jochcová. MatériO Prague představuje francouzský koncept, který má potenciál prorazit i ve světě. „V jednání je otevření poboček v Soulu a Šanghaji, my se snad časem přesuneme z Břevnova více do centra,“ směje se Jochcová. Podobné knihovny jsou kromě asijských měst a Prahy také v Paříži a v Bruselu.

Zdroj: ihned.cz

Autor článku

Profilový obrázek